Aretino, Pietro: A hetérák tudománya (számozott példány)
vagy hogyan oktatta ki Nanna, a hires kurtizán, lányát, Pippát, a szerelem művészetére
Pietro Aretino
Marquis Francois de Bayros
Hellas Verlag(Bécs)
Modern plüss kötés
, 139 oldal
21 cm x 16 cm
[Bécs], 1921, Hellas Verlag (ny. Friedrich Jasper), 139 p.; ill.
Első kiadás. Kézzel számozott, bibliofil példány. A hetérák tudománya vagy hogyan oktatta ki Nanna, a híres kurtizán, lányát, Pippát, a szerelem művészetére. Írta: Pietro Aretino. 10 egész oldalas oldalszámon belüli igényes erotikus illusztrációval ellátva. "Pietro Aretino e munkája csak az irodalom történetének komoly kutatói számára készült, terjesztése előzetes aláírások után történt. Kereskedelmi forgalomba nem került. A képeket e műhöz Marquis Francois de Bayros rajzolta. Friedrich Jasper nyomdája készítette 1000 számozott példányban. Az 1-100 számú példányok kézzel színezettek. Ez a könyv a 176-ik példány." Modern plüss könyvkötői kötés, fedlapra ragasztott eredeti aranyozott, mintadíszes kiadói címfedéllel, egyszínű, barna, új előzéklapokkal, szép tiszta oldalakkal, hiánytalan állapotban, aranyozott lapélekkel. "Aretino hetérák tudománya azon régi nyugati erotikus művek közé tartozik, aminek a párbeszédeiben a józan bölcsesség és az emberi gyarlóságról való ismeretek egyértelműen visszaköszönnek." - írja Juhász Vilmos történész.
Részlet a kötetből:
Részlet a kötetből:
"Nanna: Mi van veled? Mit jelentsen ez a harag, ingerültség, düh, vak őrület, miért ver ugy a szived, miért pirulsz és sáppadsz el hirtelen, miért vált minduntalan szint az arcod, hiszen ugy viselkedel mint egy neveletlen fruska?
Pippa: Igen, viszket a májam, mert nem akarjátok megengedni, hogy kurtizán lehessek, pedig a néném Monna Antonia is azt tanácsolta.
Nanna: Az evéshez egyéb is kell, nemcsak az, hogy hármat üssön az óra.
Pippa: Gonosz mostoha vagy. Hu! Hu!
Nanna: Ezért sirsz, babuskám?
Pippa: Persze, hogy ezért sirok, igenis ezért!
Nanna: Hagyj' fel ezzel a gőgős viselkedéssel, hagyj' fel ha mondom. Mert ha nem javul meg a modorod - de alaposan, Pippa - még nadrág se lesz a fenekeden. Mert manapság annyi a kurva, hogy annak, aki érvényesülni akar, csodákat kell mívelnie az élet müvészetében; különben még ebédre és vacsorára se futja. Mert nem elég ám szép darab női testnek lenni, mosolygós szemekkel és szőke hajjal: csak a művészet vagy a szerencse jár kiadós haszonnal. A többi rongy, vacak."
Leütési ár:
72.000 Ft
Licitek száma: 62