Dante/Babits Mihály: Dante Komédiája (Babits Mihály által aláírt, számozott példány)
Isteni színjáték
Dante
Babits Mihály
Athenaeum Kiadása
Korabeli félvászon kötés
, 519 oldal
Babits Mihály összegyüjtött munkái
10
23 cm x 16 cm
Budapest, 1939, Athenaeum kiadása és nyomása, 519 + [1 p.]; ill.
Fordító által aláírt, számozott, amatőr példány. Babits Mihály Összegyűjtött Munkái: No. X.sz. Dante komédiája. Fordította: Babits Mihály. "A könyvből kétszáz számozott amatőr példány készült előlapon az író kézjegyével és kézzel számozva. Ez a példány a 10-es számú."
Kiadta és nyomtatta az Athenaeum R.-T. Budapest. Néhány fekete-fehér illusztrációval ellátott kötet. A szerző előszavával, betűrendes tárgymutatóval, számozott lábjegyzetekkel és tartalomjegyzékkel.
Korabeli félvászon kötés aranyozott, feliratos könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban.
Dante-könyvem egymást követő kiadásai technikai okokból mindeddig változatlan lenyomatok voltak. Régi szándékom, összegyüjtött munkáim sajtó alá rendezésének alkalmát fölhasználni, a fordítás és kommentár átdolgozására. Sajnos, viszonyaim nem adnak időt és lehetőséget ahhoz a széleskörű tanulmányhoz, melyet ez az átdolgozás szükségessé tenne. Meg kell elégednem avval, hogy a könyvet legalább kicsiségekben és külsőségekben jobbá és hasznosabbá tegyem. A fordításon csak keveset változtatok, inkább a magyar vers kedvéért; de az életrajzot lényegesen bővített formában közlöm, idézetekkel átszőve; a bevezetéseket és tárgymutatókat egységesítem ; s a kommentárt oly módon csoportosítom át, hogy az olvasót a visszalapozgatásoktól megkíméljem. Mindez bizonyára növeli használhatóságát művemnek, mely evvel az átalakítással kapta meg a végleges formát.
Esztergom, 1939 július.
Babits Mihály
Előszó 1
Az első kiadások előszavai 3
Figyelmeztetés az olvasóhoz 7
Dante élete 9
Pokol 69
Purgatórium 209
Paradicsom 349
A túlvilág egyes részei Dante énekeiben 491
A dantei túlvilág tervrajzai 494
Tárgymutató 496-519