Jelezve: j.l. Gábor Móric 1960, olaj, karton. 43,5x34,5 cm keretben.
Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.
Festő. A budapesti mintarajziskolában Kölber Dezső és Vesztróczy Manó tanítványa volt. A Mintarajziskolában Székely Bertalan, Szinyei Merse Pál, Ferenczy Károly és Balló Ede voltak a tanítómesterei. Különösen a nagytudású és gerinces egyéniségű Székely Bertalan volt rá hatással. 1907-ben és 1908-ban a párizsi École des Beaux Arts-ban képezte magát, Cormon professzornál, aki egykor Van Gogh és Toulouse-Lautrec mestere is volt. Ösztöndíjjal Olaszországban is végzett tanulmányokat. Tanulmányutakat tett több európai országban és az Egyesült Államokban. Aktív tagja volt a Cennini Társaságnak, a Céhbelieknek, a Munkácsy Céhnek, a Magyar Arcképfestők Társaságának. 1913-tól haláláig a Százados úti művésztelepen élt. 1945-48 között a Magyar Iparművészeti Főiskola tanára volt. 1916-tól szerepelt egyéni (Csók Galéria, Fészek Klub, Magyar Nemzeti Galéria, Derkovits Terem, Csepel Galéria, Medgyessy Terem, Karcag, Hódmezővásárhely, Amszterdam, London, stb.) és csoportos (Műcsarnok, Fővárosi Képtár, Ernst Múzeum, Nemzeti Szalon, Magyar Nemzeti Galéria, Hódmezővásárhely, Sopron, stb.) tárlatokon. Klasszikus iskolázottságú, visszafogott színvilágú, realista portrékat, történelmi jeleneteket, tájképeket, virágcsendéleteket, enteriőröket, egyházi témájú képeket alkotott, üvegfestményeket készített. Élete utolsó éveiben érmeket, plaketteket is alkotott. Elmélyült megfigyelésről tanúskodnak színgazdag csendéletei, miniatűrjei. Díjak: a Munka Érdemrend arany fokozata, SZOT-díj. Több alkotása a Magyar Nemzeti Galéria, a Fővárosi Képtár, a Petőfi Irodalmi Múzeum tulajdonában van. (Műv. 1985/5, 1986/7, KMML, Ladányi József, Éber, H.L.: Műv. 1984-5)