Kolozsvári Grandpierre Miklós (1950- ): Mester és tanítvány - színes rézkarc, 39,5 x 29 cm

Kolozsvári Grandpierre Miklós
Méret: 40 cm x 29 cm

Kolozsvári Grandpierre Miklós: Mester és tanítvány - színes rézkarc, papír, 39,5 x 29 cm.

Jelezve: lent Kolozsvári G. Miklós (ceruzával), színes rézkarc, papír, 39,5 x 29 cm.

Artportal. hu

1964-1970-ig Szász Endre tanítványa.
24 évesen tagja a Fiatal Művészek Stúdiójának és a Rézkarcoló Művészek Alkotóközösségének, ahol olyan neves művészek támogatták pályafutása elején, mint Hinz Gyula, Barcsay Jenő, Kass János, Würz Ádám és Szász Endre. Közel 160 szépirodalmi könyvet illusztrált, emellett kiteljesedett festészete és szobrászművészete is. 1982 óta MAOE tag.
Művészeti anatómiát adott elő Meiderichben és rendszeresen tanított az ausztriai Neumark alkotótelepen.
1980 óta állít ki külföldön, először európai, később a tengerentúli közönség ismeri meg a klasszikus képzőművészetből, a reneszánsz szépségéből táplálkozó szürrealista álmok felé hajló művészetét.
425

Kikiáltási ár:
16.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
31.000 Ft Licitek száma: 32