Ifjúsági Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói félvászon kötés
, 326 oldal
20 cm x 15 cm
2018-02-25 20:00
Budapest, 1957, Ifjúsági Könyvkiadó (Egyetemi Nyomda, Budapest), 326 p. + [2] p.; ill.
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Bogáncs. Regény. Írta Fekete István. Csellényi József fekete-fehér szövegközti rajzaival illusztrált kötet. A könyvet az Egyetemi Nyomda nyomtatta Budapesten. A címlapon a szerző, Fekete István író névre szóló dedikációja olvasható: "T. Z.-éknak, régi szeretettel: Fekete István" Kiadói kopott félvászon kötés kutya-rajzos címfedéllel, feliratozott könyvgerinccel, rajzolt képes, egyszínű előzéklappal, tiszta oldalakkal, hiánytalan állapotban, fekete-fehér, népi motívumokkal díszített amatőr lenvászon védőborítóban.
Fekete István regényének hőse Bogáncs, a filmről is ismert hányatott életű juhászkutya. Bogáncs szülőhazája a puszta, az öreg Galamb Máté számadó birodalma, ahol a kis puli nagy becsületet szerez magának mint a falka terelője. Egy napon azonban nyoma vész... Kalandos útja előbb egy cirkusz porondjára vezet: terelőkutyából rövidesen "csodakutya" lesz. De a dicsőség nem tart örökké, a kiskutyát ellopják, s egyre messzebb kerül a falkától, az otthontól, míg végre vándorútja visszakanyarodik a szülőföldhöz, s Bogáncs újra meghallja a kolomp hívó szavát. Megszökik ideiglenes tulajdonosától, hogy visszatérhessen egyetlen igazi, ősi gazdájához: az öreg juhászhoz.
Leütési ár:
150.000 Ft
Licitek száma: 26