(Budapest) ,
, Kiadói egészvászon kötés (Gottermayer)
, 244 oldal
21 cm x 15 cm
Budapest, 1899, Pesti Nyomda Rt., [4] p. + 244 p.; ill.
Első kiadás. Ifjúság. Rajzok és elbeszélések. Írta Krúdy Gyula. Basch Árpád fekete-fehér szövegközti rajzaival illusztrálva. Ez a kötet a szerző második nyomtatásban megjelent kötete. A Pesti könyvnyomda-részvénytársaság nyomása Budapesten. Kiadói aranyozott, festett női alakos, dekoratív, illusztrált táblás művészi díszkötés (Gottermayer Nándor Könyvkötészet, Budapest), aranyozott, felső részén kisebb sérüléssel rendelkező könyvgerinccel, kissé foltos mintás kiadói előzéklapokkal, tiszta belívekkel, színezett (piros) lapélekkel, megkímélt állapotban.
A mennyit irtam, a mennyit szomoru voltam, - az mind az én ifjuságom.
Ha láttam valamit, ha fájt valami, - és mennyi sokszor fájt az, a mit láttam, - akkor irtam. Némelyik irásom csak annyi, mint egy könnyü sóhajtás, vagy valami álombéli hang, a mi még a szivünkben cseng, ha felébredtünk és nótával virágosodik ki a szájunk. másik meg olyan, mint a felleges égboltozat, a miből a hideg eső hull, hogy alig ismerek magamra. Akkor tán jobban fájt valami mindennél, mint máskor. Az ablakomat verte az eső és a papiros felett árnyékok jártak, a felhők árnyéki, a miket a szél hajtott az égen.
És mindig fiatal maradtam.
A hogy levelezem most ezeket a lapokat, a mik holnap a közönség elé kerülnek, hát kissé szégyellem magam. Meg szomoru leszek. nem az első könyvem, de mégis mintha nem volna több. Csak ez. A melyikbe az én ifjuságom van szép kerek garmond betükből sorokba rakva.
Leütési ár:
9.500 Ft
Licitek száma: 26