Athenaeum R. Társulat(Budapest)
Aranyozott, színezett kiadói egész vászonkötés
, 231 oldal
33 cm x 25 cm
Budapest, 1895, Athenaeum R. Társulat, 231 p. + 20 t.: ill.
Harmadik díszkiadás. Írta: Madách Imre. Zichy Mihály húsz képével, rézfénymetszetben, hártyapapírral védve. Aranyozott, festett, illusztrált, kiadói egész vászonkötésben, díszes címfedéllel, feliratozott, festett bordákkal ellátott könyvgerinccel, díszes előzéklapokkal, aranymetszéssel ékesített lapélekkel rendelkező példány, díszesen keretezett, megóvott szép belívekkel. A magyar irodalmi szín kiemelkedő drámai darabja, a magyar drámaírás kultikus szimbóluma impozáns album kiadásban, Zichy Mihály magával ragadó illusztrációival.
Első szín.
(A mennyekben. Az Úr dicstől környezetten trónján. Angyalok serege térden. A négy főangyal a trón mellett áll. Nagy fényesség.)
Angyalok kara.
Dicsőség a...
Első szín.
Angyalok kara.
Dicsőség a magasban istenünknek,
Dicsérje őt a föld és a nagy ég,
Ki egy szavával híva létre mindent
S pillantásától függ ismét a vég.
Ő az erő, tudás, gyönyör egésze,
Részünk csak az árny, melyet ránk vetett,
Imádjuk őt a végtelen kegyért, hogy
Fényében ily osztályrészt engedett.
Megtestesült az örökös nagy eszme,
Im a teremtés béfejezve már,
S az Úr mindentől, mit lehelni enged,
Méltó adót szent zsámolyán vár.
Leütési ár:
62.000 Ft
Licitek száma: 20