Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T.(Budapest)
Könyvkötői egészvászon kötés
, 377 oldal
16 cm x 11 cm
Budapest, 1913, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. kiadása és nyomása, 377 p. + [7] p.
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Kerek Ferkó: regény/A cigány malaca: novella. Írta: Móricz Zsigmond. Két mű egy kötetben. Az illusztrált, figuratív díszítésű előlapon lévő Móricz Zsigmond által bejegyzett dedikáció szövege: "Az én kedves jó Jóska bátyámnak szeretettel adja Zsiga eccse Bp. 1921. máj. 12." A dedikáció címzettje: Rippl-Rónai József festőművész. A címlapon Rippl-Rónai József ceruzával beírt tulajdonosi bejegyzése látható. Fekete-fehér könyvreklámokkal gazdagított kiadás. Nyomatta az Athenaeum Rt. Könyvnyomdája Budapesten. Könyvkötői egészvászon kötés feliratozatlan címfedéllel, feliratozott könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban.
Részlet a műből:
Részlet a műből:
"Alig van ami jobban felháborítsa az embert, mintha idegenek jelennek meg a városban és tíz perc után pontos és határozott itéletük van rólunk. Pláne, ha nem kedvező! Miért jöttek ide? Ki hívta őket?
Az egyik sarokban három úr üldögél, akikre már még a falak is haragosan néznek, annyit szidják a várost.
- Pfuj, - fejezi be az első úr a beszédét, üres likőrös poharát forgatva. - Por! Piszok! Bűz! Az egész város síma, mint a temető. Ez egy halott hely. Egészen ki van kapcsolva az élet evoluciójából.
- Parasztok, - tette hozzá a másik úr, s felhajtotta kis feketéje salakját, - mindenki paraszt, még a bíróságiak, a tanárok, az orvosok is. Hisz a polgármesterük is egy közönséges paraszt.
-Semmi üzlet, - legyintett egyszerűen, a harmadik úr is megkopogtatta kriglijével az asztalt."
Leütési ár:
220.100 Ft
Licitek száma: 68