Pallas Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság(Budapest)
Kiadói aranyozott félbőr sorozatkötés
, 5.638 oldal
Magyar jogi lexikon
1-6
26 cm x 19 cm
Budapest, 1898-1907, Pallas Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság kiadása és nyomása, 5638 p. (összesített oldalak) + 1 mell.
Magyar Jogi Lexikon I-VI. Szerkesztette Dr. Márkus Dezső kir. törvényszéki bíró számos szakférfiú közreműködésével. 1. kötet. A - Bíró, megjelenés: 1898, terjedelem: VI p. + 806 p. + 1 mell. 2. kötet. Bíró - Dézsma, megjelenés: 1899, terjedelem: 920 p. 3. kötet. Diaeta - Halászati jog, megjelenés: 1900, terjedelem: 924 p. 4. kötet. Halászgyűrű - Kitonich, megjelenés: 1903, terjedelem: 912 p. 5. kötet. Kiutalványozás - Perfüggőség, megjelenés: 1904, terjedelem: 890 p. 6. kötet. Pergátló kifogás - Zsupán, megjelenés: 1907, terjedelem : 1180 p. Kiadói aranyozott félbőr sorozatkötés aranyozott, mintázott, feliratozott könyvgerinccel, üres címfedéllel és hátlappal, mintázott lapélekkel, szép, tiszta belívekkel, osztott oldalakkal, hiánytalan, szép állapotban. A kiadó zöld színű, jó állapotban lévő, sérülésmentes ajánlólapjával (Pallas Nyomda, Budapest) együtt.
Napról napra gyarapodik a jogtudomány tantételeinek, a tételes jog szabályainak száma és tartalma s napról napra nehezebbé válik e tételeknek és szabályoknak még csak egyszerű áttekintése is. A tételes jog alkalmazói, az elmélet férfiai és a jogot gyakorlók mindinkább szűkebbre vonják ama jogi szaknak körét, amelyet valósággal művelnek és amelyen belül igazán otthonosaknak érzik magukat, aminek természetes következése az, hogy mindinkább bővül az a kör, amely a tudományos tételeknek és a tételes szabályoknak azt a részét foglalja magában, amely, még a jog szünetlen művelőire nézve is, csaknem idegen terület jellegével bír.
Leütési ár:
85.100 Ft
Licitek száma: 4