Pálgi, Joél: ...és jött a fergeteg

Joél Pálgi
Diamant Elemér
Alexander Könyvkiadó Vállalat (Tel Aviv)
Kiadói félvászon kötés , 375 oldal
Méret: 17 cm x 12 cm

Tel Aviv, é.n., Alexander Könyvkiadó Vállalat kiadása (Neografika Könyvnyomda, Tel Aviv), 375 p. + [1] p.

Emigráns kiadvány. ...és jött a fergeteg. Írta: Joél Pálgi. Héberből fordította: Diamant Elemér.
A címlapon tollal beírt tul. névbeírással és ceruzával beírt számjelzéssel.
Kiadói félvászon kötés aranyozott címfedélképpel, feliratozott könyvgerinccel, üres hátlappal, új v.barna előzéklapokkal megerősítve, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
Izraelben magyar nyelven megjelent, a második világháború idején játszódó ritka történelmi dokumentum-regény.

Ha majd megirják egyszer a harmadik zsidó állam megszületésének époszát, ennek a hőskölteménynek egyik legnagyszerűbb és legizgalmasabb fejezete Szenes Channa, Goldstein Peretz, Enzo Sereni,... Tovább

Ha majd megirják egyszer a harmadik zsidó állam megszületésének époszát, ennek a hőskölteménynek egyik legnagyszerűbb és legizgalmasabb fejezete Szenes Channa, Goldstein Peretz, Enzo Sereni, Chaviva Reik, Rafael Reiss, Joél Páli és társaik - az első zsidó ejtőernyősök - története lesz. Ez a maroknyi fiatal fiú és leány a második világháboru idején otthagyta az eke szarvát, a traktort, a halászhálót, a szerény és szürke, nehéz és lelkes országépítő életet, - hogy szembeszálljon a világtörténelem földrengető fergetegével és megnentse a zsidó nép millióit a Sátán gyilkos karmaiból.
A hősök egyrésze maga is áldozatul esett a nácik véres tömeggyilkolási dühének. Csak kevesen menekültek meg csodával határos módon a földi pokolból és kerültek vissza az ősi földre, a közben megszületett zsidó államba. Vissza
272

Kikiáltási ár:
5.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
5.100 Ft Licitek száma: 2