Chernelházi Chernel István: Magyarország madarai I-II.
Különös tekintettel gazdasági jelentőségökre
Chernelházi Chernel István
Herman Ottó
Nécsey István
Háry Gyula
Magyar Ornithologiai Központ(Budapest)
Korabeli egészvászon kötés (I. k.), kiadói javított egészvászon kötés (II. k.)
, 1.055 oldal
A földmívelésügyi m. kir. minister kiadványa
29 cm x 21 cm
Budapest, 1899, Magyar Ornithológiai Központ kiadása (Franklin-Társulat Nyomdája, Budapest), XXIV p. + 1-187 p. + XI t. (ff., ebből egy színes); [3] p. + XIX p. + 1-830 p. + 5 t. + XL t. (színes, chromolitográfiák); ill.
Első kiadás. A Földmívelésügyi Magyar Királyi Minister kiadványai (számozás nélkül). A Magyar Ornithológiai Központ: Magyarország madarai különös tekintettel gazdasági jelentőségökre. A Földmívelésügyi Magyar Királyi Minister megbízásából írta Chernelházy Chernel István. Képekkel ellátta Háry Gyula és Nécsey István. Intézte Herman Ottó. 1-2. kötet. Első könyv: Általános rész. XI táblával és 49 szövegrajzzal. Második könyv: Tüzetes rész. Magyarország madarainak leírása, elterjedése és életrajza. 40 színes táblával, öt műlappal és kilencz szövegképpel. Második kötetbe külön beragasztott lapon egész oldalas tollal beírt ajándékozási bejegyzés látható helységnévvel, dátummal, aláírással. I. kötet: Korabeli egészvászon kötés címfedélre kasírozott eredeti kiadói címfedéllel, tiszta címlappal és belívekkel, feliratozott könyvgerinccel, hiánytalan, újszerű állapotban. II. kötet: Kiadói, kötészetileg javított egészvászon kötés aranyozott feliratozású címfedéllel, feliratozott könyvgerinccel, új előzéklappal, tiszta belívekkel, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban.
A könyv története.
A könyv története.
Kérdezhetné valaki, vajjon mi hivatása, czélja lehet egy előttünk fekvő könyv történetének? Hiszen a könyv valósága egész foglalatjával, minden egyes betűjével az olvasó értelméhez szól, tehát módot nyújt, hogy kik a hatásból indulva szilárd alapon alkossa meg magának a helyeslő vagy az elvető véleményt. Mi szüksége foroghatna fön itt a történetnek?
És mégis!
Leütési ár:
121.000 Ft
Licitek száma: 9