Móricz Zsigmond: Sárarany (aláírt példány)

Móricz Zsigmond
Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Budapest)
Kiadói egészvászon kötés , 199 oldal
Sorozatcím: Móricz Zsigmond művei
Méret: 21 cm x 13 cm
2018-02-25 20:00

Budapest, [1942], Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. kiadása és nyomása, 199 p.

Szerző által aláírt példány. Sárarany. Regény. Írta: Móricz Zsigmond. Tizenkettedik kiadás.
A címlapon a szerzőnek, Móricz Zsigmondnak tollal beírt aláírása látható.
Móricz Sáraranya a magyar sors nehéz könyve, mely felteszi a kérdést: Minek éltem, mi az élet, s mi benne az ember? De Móricz prózájának megvan az a titka, hogy ezt a nehéz magyar életet egyfajta beavatássá teszi, mely által megismerhetővé lesz maga a teremtett ember.
Kiadói egészvászon kötés aranyozott feliratos, díszes címfedéllel, dúsan aranyozott, indamotívumos, feliratos könyvgerinccel, szürke előzéklappal, tiszta oldalakkal, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban.

Részlet a könyvből: Égető meleg nyár van. A sok eső után, amiben nem érhetett a búza, egyszerre borzasztó forróság lett, amely megaszalja a szemet. A kemény, meggondolt parasztok csak megingatják... Tovább

Részlet a könyvből: Égető meleg nyár van. A sok eső után, amiben nem érhetett a búza, egyszerre borzasztó forróság lett, amely megaszalja a szemet. A kemény, meggondolt parasztok csak megingatják a fejüket, »az isten is kitanult már a mesterségiből«, de nem zúgolódnak, nem ijedeznek, nem sápítoznak. Az idő ellen? Azt el kell fogadni, ahogy jön. Turi Dani a falu felől jött haza. Szép menyecskék utána bámulnak, észre sem veszi már. Gondban fő a feje s néha rá-rábólint a gondolatára. Nagy terveket főz, a hamar meggazdagodó emberek módjára egyre nagyobb vállalatokba fog. Amint a kiskapun belép a tisztántartott udvarra, fölemel egy eldobott kukoricakórót, míg beér a pitvarba, apróra töri s bent a szabad tűzhely elé veti a többi tüzelőhöz. A felesége a konyha előtt piroskodik. Ingvállából kiemelkedik gőzölgő fehér sovány válla, nyaka s a babos - kék pendely-szoknya alól, fekete megkopott papucsban mezítlába. Ahogy az ura belép, visszafordítja az arcát feléje. Irigység és méreg futja el. Persze ezt az embert nem nyúzta le az öt esztendei házasság meg a két gyerek. Neki mindenből csak a java jut. A barnapiros férfi szebb, mint legénykorában volt, mert ő kihízlalta. Bezzeg ő odavan, róla leszopták a húst a puják, meg a sok dolog, meg a sok méreg. Vissza
139

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
135.000 Ft Licitek száma: 75