Gulácsy Irén: Nagy Lajos király I-III. (aláírt, számozott példány)
Védőborítós példány/Regény három kötetben
Gulácsy Irén
Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt.(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 884 oldal
19 cm x 13 cm
2018-02-25 20:00
Budapest, 1937, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. (Hungária Nyomda R.-T., Budapest), 223 p.; 294 p.; 361 p. + VI p.
Szerző által aláírt, kézzel számozott példány. Nagy Lajos király I-III. (Regény három kötetben.) Az I. kötet előlapján a szerző, Gulácsy Irén aláírása látható. Jelen példány a 843-as számú. Az előlapon a szerzői aláíráson kívül tollal beírt tul. bejegyzés is található. "Gulácsy Irén regényei a magyar történelmi regényirodalom kortalan gyöngyszemei. Nem fog rajtuk az idő. Az időben távolodva egyre értékesebbé tanítóvá válnak." - nyilatkozott tömören és lényeglátón szerzőnő irodalmi munkásságáról Illyés Gyula író. Kiadói egészvászon kötés aranyozott feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, tiszta oldalakkal, hiánytalan, megkímélt állapotban. A kötetek több színű, feliratozott, illusztrált kiadói b.fedélben vannak.
Demeter esztergomi érsek, Isten kegyelméből Magyarország első bíborospapja, áldást vetett a fényes gyülekezetre és Szigeti István kalocsai érsek magasra emelte a feszületet. Ezzel véget is ért az a nevezetes ceremónia, mely az Úr 1380.-ik éve, Pünkösd havának tizedik napján megpecsételte Zsigmond luxemburgi őrgróf és Anjou Mária jövendő frigyét. Igaz hogy a mátkák még csak tíz-tizenkét esztendőt számláltak, de szokás lévén a korai eljegyezkedés, az összemátkásodáson senkinek sem jutott eszébe csudálkozni.
Annál több csudáló tekintet érte Lajos királyt, aki férfiúi és uralkodói fölségének teljében, most hagyta el neje oldalán a nagyszombati királyi kastély lovagtermét.
Leütési ár:
17.000 Ft
Licitek száma: 24