Budapest, 1963, Szépirodalmi Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda, Budapest), 304 p.
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Egyszer és soha többé. Regény. "A tenger" folytatása. Írta Fehér Klára.
Előlapon a szerzőnek, Fehér Klárának a dedikációja látható Keres Emil színművész számára: "Keres Emil szeretettel és nagyrabecsüléssel Fehér Klára 1963.dec.11."
Az írónő a Szabad Nép belső munkatársaként kezdte pályafutását, majd később negyvenes és ötvenes évek fordulóján kezdett színdarabokat, regényeket írni. Regényeinek főhősei átlagemberek, akik az élet fontos döntéseivel kapcsolatban vívják mindennapi harcaikat.
Kiadói egészvászon kötés díszített címfedéllel, feliratozott könyvgerinccel, megkímélt állapotban kis sérüléses, illusztrált, feliratos, fülszöveges kiadói borítófedélben.
A kórházban délután ötkor már este van. A folyosókon csak kékfényű lámpák világítanak, nincs zaj és tolongás az ambulancia előtt, nem kísérnek a nővérek csíkos, kórházi pizsamás betegeket röntgenbe, laborba. Csak nagy ritkán lopakodik keresztül egy-egy, isten tudja, ki engedte be látogató, és az osztályos nővérek hordják szét a vacsorát a gumikerekű tálalókocsikon.
Ágnes valaha, medika korában, ezeket a kora esti órákat szerette legjobban. A délutáni vizit utáni folyosót, a csöndet, az orvosságszagot, a csecsemőosztályról átszűrődő vékony sírást, a szellőztetésre nyitott folyosóablakokat, a kertből beáramló csípős, őszi levegőt, ezt a furcsa és békés világot, ahol a ragyogóra súrolt kockakövek visszaverték cipője kopogását: "Or-vos-leszek... or-vos-le-szek..." Most, amikor, isten tudja, hány ezredszer rója az utat a kórházi folyosón, a kórtermek és az inspekciós szoba között, inkább azt visszhangozzák a kövek: "Fe-le-lős-ség... fe-le-lős-ség..."