Kolb Jenő: Régi játékkártyák (Trencsényi-Waldapfel Imre gyűjteményéből származó dedikált, számozott példány)
Magyar és külföldi kártyafestés XV.-XIX. század/Védőborítós példány
Kolb Jenő
Kner Albert
Hungária Könyvek(Budapest)
Kiadói félvászon kötés
, 78 oldal
Hungária Könyvek
6
25 cm x 20 cm
2018-02-25 20:00
Budapest, 1939, Hungária Könyvek kiadása és nyomása, 78 p. + [6] p.; ill.
Szerkesztő által dedikált, számozott példány. Első kiadás. Hungária Könyvek sorozat No: 6 sz. Régi játékkártyák. Magyar és külföldi kártyafestés XV.-XIX. század. Összeállította és magyarázó szöveggel ellátta Kolb Jenő. "A Hungária Könyvek sorozatának hatodik kötete Budapesten készült 1939 őszén, a Hungária Nyomda Műhelyében, Kner Albert tipográfiai terve szerint. A fametszeteket Kaza György Grafikai Műintézete készítette, a színes dúcokat Kner Albert véste. 80 színes hasonmással, fekete-fehér illusztrációkkal ellátott kötet. Ez a 714 számú könyv, készült Dr. Waldapfel Imre részére." A kötetben található külön kártyán a szerkesztő, Kolb Jenő dedikációja olvasható: "Kollegiális szeretettel Budapest 1939 XII. 14 Kolb Jenő". Trencsényi-Waldapfel Imre klasszika-filológus, irodalomtörténész, vallástörténész, egyetemi tanár, műfordító könyvtárából származó kötet, az Új Idők lexikona előkészítési munkálataiban szintén részt vevő szerkesztő, Kolb Jenő (Egugen Kolb) művészettudós, és kritikus bejegyzésével. Különálló mellékletként A magyar kártyafestők adatai című, a könyvhöz tartozó, kivehető melléklettel. Kiadói félvászon kötés színes kártyaképeket tartalmazó címfedéllel, sárga előzéklappal, tiszta oldalakkal, felső lapél-színezéssel, hiánytalan megkímélt állapotban, egyszínű, illusztrált, megerősített kiadói borítófedélben.
Könyvünk ellen, amelyet íme, szeretettel az olvasó kezébe adunk, két ellenvetést lehetne elképzelni.
Az egyiket a szakértő vethetné fel, azon csodálkozva, hogyan lehet egy ennyire bő és bonyolult témáról ilyen szerény terjedelmű kötetben beszámolni. Mert a kártyajátéknak, illetve a különböző játékfajtáknak egyrészt, a játékkártyáknak pedig, mint grafikai terméknek másrészt, meglepően nagy irodalma van. Zolnai Zolnay Vilmos "A kártya története és a kártyajátékok" című könyve több mint 250 forrásművet sorol fel, s Henry René D'Allemagne "Les cartes á jouer" című híres munkájának két monumentális kötete egymagában közel ezerkétszáz oldalnyi terjedelmet ölel fel, benne az illusztrációk ezreivel.
Leütési ár:
35.555 Ft
Licitek száma: 55