Szendrei János, Dr.: Adatok a magyar viselet történetéhez

Könyvkötői félvászon kötés

Budapest, 1908, Az Archeológiai Értesítő külön kiadása (Franklin-Társulat Nyomdája, Bp.), 1 t. + 32 p. + XXIX. t.; ill.

Adatok a magyar viselet történetéhez. Írta: Dr. Szendrei János.
Különlenyomat az Archaeologiai Értesítő 1907-1908. évfolyamaiból. Egy színes (címlapkép) és huszonkilenc fekete-fehér, számozott, feliratozott képtáblával illusztrált kötet. A különlenyomatot a Franklin-Társulat Nyomdája nyomtatta Budapesten.
Könyvkötői félvászon kötés színes márványmintás fed- és hátlappal, aranyozott feliratos gerincvignette-val, az eredeti feliratozott, alakos-ábrás kartonpapír címfedél megtartásával, tiszta belívekkel, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban.
A szerző művészettörténész, író, régész és történész. Széles érdeklődésére jellemző, hogy elmélyülten foglalkozott régészettel, címertannal, pecséttannal, nyelvészettel, irodalommal, képzőművészettel, viselettörténettel. Ez utóbbi érdeklődését jól bizonyítja ez az érdekes kötet, ami jól dokumentált, érdekes adalékokkal szolgál a magyar viselettörténet izgalmas kérdésköréhez.
320

Kikiáltási ár:
6.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
6.100 Ft Licitek száma: 2