Móricz Zsigmond: Jószerencsét (aláírt példány)

Móricz Zsigmond
Athenaeum Kiadás (Budapest)
Kiadói egészvászon sorozatkötés , 189 oldal
Sorozatcím: Móricz Zsigmond művei
Méret: 21 cm x 14 cm
2018-06-03 20:00

Budapest, [1926], Athenaeum kiadás és nyomás, 189 p. + [3] p.

Szerző által aláírt példány. Móricz Zsigmond művei c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű. Jószerencsét. Regény. Írta: Móricz Zsigmond.
A szerzőnek ez a könyve különleges alkotás. A kötetet a szerző monumentális műnek szánta, de a világháború miatt regénytorzó lett belőle. "Sem változtatni, sem folytatni, sem kiadni nem tudtam" - írja a kötetvégi megjegyzésében Móricz. Mindennek ellenére a mű sem alakábrázolásaiban, sem történéseiben nem marad el a szerző nagy igénnyel megírt többi kötetétől.
A könyv végén a szerző megjegyzésével és a szerző műveinek listájával. Második kiadás. A könyvet az Athenaeum Rt. Könyvnyomdája nyomtatta Budapesten.
Kiadói (sötétkék) egészvászon sorozatkötés aranyozott feliratos és címfedéldíszes fedlappal, dúsan aranyozott, feliratos könyvgerinccel, növényindás mintázatú kiadói előzéklappal, tiszta belívekkel, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban.

A szél egész éjjel rázta az ablakokat. A kereszti szél, amely sohasem szűnik meg s északról nekifekszik az iskolának, amelyet a falu felett a dombtetőre építettek. A fiatal tanító felébredt a... Tovább

A szél egész éjjel rázta az ablakokat. A kereszti szél, amely sohasem szűnik meg s északról nekifekszik az iskolának, amelyet a falu felett a dombtetőre építettek. A fiatal tanító felébredt a reggeli hangszóra. Első gondolata valami emberi dolog volt, de aztán savanyúan ásított s inkább a munkájára gondolt. Vissza
136

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
30.100 Ft Licitek száma: 39