Aukciós tétel adatai
Budapest, 1964, Szépirodalmi Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda, Budapest), 326 p.
Aukciós jelenlegi tétel részletes leirata
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Titánia ébredése. Regény. Írta: Ignácz Rózsa.
A címlapon a szerző, Ignácz Rózsa dátumozott, tollal beírt, névre szóló dedikációja látható: "K. M.-nak igaz szeretettel '964. nov. Ignácz Rózsa".
A szerző pergő cselekményű regényének hősei önmaguk harcát vívják, nemkülönben maga a hősnő is ezt teszi, mígnem önmaga varázslatának bűvöletében válik társadalmi "fagyönggyé", minden emberi értéktől egyre távolodva.
Kiadói műbőr kötés illusztrált címfedéllel, feliratozott könyvgerinccel, megkímélt állapotban, kis hiányos, illusztrált, feliratozott, fülszöveges kiadói borítófedélben.
Fülszöveg
- Királynőm szíve egy szörnyért hevül - mondja Puck a Szentivánéji álomban Titániáról. Titániát Oberon varázsolta el; Ignácz Rózsa hősnőjét: Litovszky Teklát - önmaga. Első férje kozmopolita világfi, a Monarchia egyik legnagyobb építkezési vállalkozója; az igazinak hitt, valódinak érzett szereleme második férje egy k. u. k. tábornok. Ennek özvegyeként, önmaga bűvöletében él. Az emlékezés képernyőjére önmagának visszavetített eseménysorokat néz, újra hallja, újra éli múltját, a kellemetlent nem veszi tudomásul, a valóságra ébresztő gondolatokat elhessenti. Mintha azt akarná példázni egy letűnt, maradék világ tagjainak s alaposan a mában gyökerező, de feléje érthetetlenül, torzan vetülő hozzátartozóinak, hogy a boldogság elhatározás kérdése. Megéli lánya tragikus érzelmi válságát, azt a kiábrándulást, amitől az megzavarodott értékítélettel egyszerre szörnyetegnek láttatja az addig szeretett élettársat, de ő maga kiábrándíthatatlanul tovább szeret egy olyan álomképet, amitől csak a halála révén szakadhat el. Élete utolsó pillanatai ébresztik önmagára Teklát, aki érzékenységénél, jóra és nemesre való fogékonyságánál fogva alkalmas lehetett vona egy teljesebb, emberibb életre, de a magaszőtte álomvilágban semmiért sem harcolt, mindig azt kapta, amire szüksége volt, nem küzdött meg környezete gyarlóságaival, bűneivel, s ezáltal ő maga vált gyarló, társadalmi "fagyönggyé", s mint asszony - önmaga varázslatába zártan szerette a tündéri szörnyet: saját önmagát.
Vissza