Nyirő József: Néma küzdelem (dedikált példány)

Védőborítós példány

Nyirő József
Révai (Budapest) ,
Kiadói félvászon kötés , 576 oldal
Sorozatcím: Nyirő József munkái
Méret: 19 cm x 13 cm
2018-06-03 20:00

Budapest, 1944, Révai (Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Nyomdája, Budapest), 576 p.

Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Nyírő József Munkái c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű. Néma küzdelem. Regény. Írta: Nyírő József.
A címlapon a szerző dátumozott, tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "N. H. L.-nak Bp. 1944. Nyírő József."
A szerző az erdélyi történelem tragikus tapasztalatait összegzi könyvében irodalmi formában, megdöbbentő karakterábrázolásokkal és eleven, mozgalmas cselekmény közreadásával.
Az előlapon a Nyírő József Munkái könyvsorozatban megjelent további kötetek listájával. A kötet a Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. nyomdájában készült Budapesten.
Kiadói félvászon kötés kissé foltos, feliratozott címfedéllel, kopott gerincfeliratozással, tiszta előzéklappal és oldalakkal, hiánytalan állapotban, kissé sérült illusztrált kiadói borítófedélben.

Részlet a könyvből: Napok óta tart a kietlen, hideg őszi esőzés. Sár, mocsok, elhagyatottság és vigasztalanság az egész környék. Fátlan agyaghegyek emelkednek egymás mellett hosszú vonulatban a... Tovább

Részlet a könyvből: Napok óta tart a kietlen, hideg őszi esőzés. Sár, mocsok, elhagyatottság és vigasztalanság az egész környék. Fátlan agyaghegyek emelkednek egymás mellett hosszú vonulatban a Kárpátok felé tele vízmosásokkal, omlásokkal, csúf ráncokkal, összevissza nőtt tövisbokrokkal. Sovány, pataverte, kopár juhlegelő az egész. Az egyetlen utat, amely a Fundaturán átvezet, meredek, szürkepalás omláson vágták be a hegy kopasz oldalába és meredek ívben csúszik lefelé Kolozsvár irányába. Az agyagdombokon túl többezer hold termékeny vidék kezdődik: az uradalmak világa tanyákkal és udvarházakkal a századokon át kiveszett és elpusztult magyar települések helyén. A szétszórt, egymástól távol eső román falvak egyelőre még a völgy túlsó oldalán verődtek össze a fatemplomok körül. Kezdetleges, vályogból vert, kékre mázolt kunyhók tenyérnyi ablakokkal, trágyával kevert agyagpadlóval, magas, fekete, gombás szalmatetőkkel, rekedt kutyákkal. Vissza
144

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
18.000 Ft Licitek száma: 33