Heltai Jenő: A néma Levente (Heltai Jenő és az 1936-os szereposztásban szereplő színművészek által aláírt példány)

Vígjáték három felvonásban

Heltai Jenő
Fáy Dezső
Athenaeum Kiadás (Budapest)
Kiadói fűzött kemény papírkötés , 166 oldal
Méret: 23 cm x 16 cm
2018-06-03 20:00

[Budapest], [1936], Athenaeum Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda, Budapest), 166 p. + [1] p.; ill.

Többszörösen aláírt példány. Második kiadás. A néma Levente. Vígjáték három felvonásban. Írta: Heltai Jenő.
Előzéklapon a kötetet ceruzával és tollal aláírták A néma Levente színi ősbemutatóján színpadra álló színészek. Név szerint: Bajor Gizi, Bacsányi Paula, Bilicsi Tivadar, Földényi László, Pataky Miklós, Pillér Vera, Pécsi Blanka, Sennyei Vera, Székely Lujza, Törzs Jenő, Szakáts Zoltán; valamint a szerző: Heltai Jenő.
"Ez a mű készült az Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Részv. Társ. nyomdájában, Bécsi Mediaeval Antiqua betűkkel, a Diósgyőri Papírgyár Részv. Társ. külön e célra gyártott papírosán, Fáy Dezső festőművész faducairól készült fametszetekkel."
Kiadói kemény papírkötés kétszínű (fekete-piros), alakos-ábrás, feliratozott címfedéllel, könyvkötő által pótolt feliratozatlan vászongerinccel, hátlapon az Atheneaum Nyomda alakos-ábrás emblémájával.

Részlet a könyvből: ELSŐ KÉP (Szín : Terem, Zilia moncalieri-i palotájának az emeletén. Fenéken nehéz tölgyfaajtó a főbejárás. Ugyanilyen ajtó jobbra. Balfenéken a vágott sarokban három lépcső... Tovább

Részlet a könyvből: ELSŐ KÉP (Szín : Terem, Zilia moncalieri-i palotájának az emeletén. Fenéken nehéz tölgyfaajtó a főbejárás. Ugyanilyen ajtó jobbra. Balfenéken a vágott sarokban három lépcső visz a tágas, csukott loggiára. Ennek a középső ablaka tárva van. Kis asztal, karosszék a loggiában. A szoba közepén nagy asztal, brokát-takaróval letakarva, székek, hatalmas láda balra a fal mellett. Erőteljes, egyszerű vascsilláry falikarok, gyertyák, amelyeket később meggyújtanak, a szobát egyelőre csak a búcsúzó nap piros fényjátéka világítja meg. Az Úr 1479-ik évében vagyunk, de a terem berendezése régibb, a század közepéről való, egy kicsit rideg, sót komor. A falon némely szentképek között Orlandónak, Zilia elhúnyt férjének a képmása. Minden azt mutatja, hogy itt komoly, erkölcsös és ájtatos vagy legalább is szenteskedő asszony lakik. Mikor a függöny felgördül Zilia és jóbarátnője, Monna Mea a terem jobb sarkában, a vasrácsos kandalló előtt egy megkezdett oltárterítő hímzésével foglalatoskodik. Carlotta, Zilia komornája kis zsámolyon úrnőjének a lábánál ül, a selyemfonalat gombolyítja. Vissza

A Magyar Színház bemutató előadásán 1936. március 20-án a személyek fölsorolásának sorrendjében: Szakáts Zoltán, Pécsi Blanka- Bajor Gizi, Törzs Jenő, Bilicsi Tivadar, Székely Lujza, Pillér Vera,... Tovább

A Magyar Színház bemutató előadásán 1936. március 20-án a személyek fölsorolásának sorrendjében: Szakáts Zoltán, Pécsi Blanka- Bajor Gizi, Törzs Jenő, Bilicsi Tivadar, Székely Lujza, Pillér Vera, Sennyei Vera, Bacsányi Paula, Földényi László, Pataki Miklós, Vándori Gusztáv és Sugár Lajos játszották. Vissza
071

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
28.900 Ft Licitek száma: 121