Tamási Áron: Ábel az országban (dedikált példány)

Tamási Áron
Kormos István
Csohány Kálmán
Ifjúsági Könyvkiadó (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés , 249 oldal
Sorozatcím: Ábel
Kötetszám: 2
Méret: 19 cm x 13 cm
2018-06-03 20:00
Aukció indul:

Budapest, 1956, Ifjúsági Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda, Bp.), 249 p.; ill.

Szerző által dedikált példány. Ábel. Második rész: Ábel az országban. Írta: Tamási Áron. Csohány Kálmán szövegközti fekete-fehér illusztrációival díszített kötet.
A címlapon a szerző tollal beírt, dátumozott, aláírt dedikációjával: "Lilinek szeretettel ajánlom, május elsején Tamási Áron. 1956"
Kiadói egészvászon kötés aranyozott címfedél-illusztrációval, feliratozott könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, megkímélt állapotban, kiadói b.fedél nélkül.

Az Ábel a rengetegben ifjú emberét a havasok között a természetes okosság, a számonkérőket és a rablókat egyaránt kijátszó leleményesség, a kiolthatatlanul sugárzó és szikrázó életöröm, a... Tovább

Az Ábel a rengetegben ifjú emberét a havasok között a természetes okosság, a számonkérőket és a rablókat egyaránt kijátszó leleményesség, a kiolthatatlanul sugárzó és szikrázó életöröm, a helytállás megrendítően szép s megtörhetetlenül makacs szándéka megvédi a külvilág félelmetes, megsemmisítéssel fenyegető hatalmától. Életének új szakaszától az Ábel az országban mutatja be. Rövid otthon tartózkodás után Ábel a városba indul, szerencsét próbálni. Útközben különböző kalandokba keveredik, egy vándor fogorvos mellett segédkezik, bakterekkel, elcsapott tanítóval, agitátorokkal, lányokkal találkozik; az országutakon tanulja a tudományt, ligeti padokon és rendőri fogdában gyűjti a tapasztalatokat: figyel, tanul, keresi önmagát és célját a világban. Emberien helytáll az új körülmények között is, és anyja sírjánál tett fogadalmát, azt hogy a szegények zászlaját fogja hordozni, egy pillanatra sem feledi. Vissza