Káldi György: Szent irás vagy is az Ó szövetségnek szent könyvei I-IV./Szent irás vagy is az Új szövetségnek szent könyvei I-II.

Magyarul Káldi György után A Közönséges Diák forditásból az eredeti Betűre is figyelmezve Jegyzetekkel/I.:Mósesnek öt könyvei, ismét Jósue Birák Rut tzimű könyvek/II.:Királyok, Krónika, Eszdrás, Tóbiás, Judit, Eszter tzimű könyvek/III.:Jób, Zsoltárok, Példa Beszédek, Prédikátor, Énekek' Éneke, Böltseség, Bölts Sirák tzimű könyvek/IV.:A Próféták' Jövendölései, s a Makkabéusok tzimű két könyv/I.:A négy Evangéliom, és az Apostolok' Tselekedetei/II.:Az Apostolok' Levelei s a Titkos Jelenések Könyve

Báró Szepesy Ignátz
Káldi György
(Posony) , , Korabeli félbőr kötés , 5.395 oldal
Sorozatcím: Szent irás
Méret: 22 cm x 14 cm

Pozsonyban, 1834-1836-dik években, Belnay' Örököseinek betűivel, 918 p. + [5] p.; 902 p. + [3] p.; 834 p. + [7] p.; 1268 p. + [6] p.; 722 p. + [2] p.; 751 p. + [9] p.

Szent Írás vagy is Az Ó Szövetségnek Szent Könyvei (I-IV.)/A Szent Írás, vagy is Az Új Szövetségnek Szent Könyvei (I-II.) - magyarul Káldi György után.

Az Ó Szövetségnek Szent Könyvei kötetenként, melyek a közönséges Diák fordításból az eredeti betűre is figyelmezve, jegyzetekkel, Négyesi Báró Szepesy Ignátz Pétsi Püspöknek felügyelése alatt készülve, Pozsonyban, Belnay' örököseinek betűivel jelentek meg:
I. kötet: Mósesnek öt könyvei, ismét Jósue Birák Rut tzimű könyvek. (1835)
II. kötet: Királyok, Krónika, Eszdrás, Tóbiás, Judit, Eszter tzimű könyvek. (1836)
III. kötet: Jób, Zsoltárok, Példa Beszédek, Prédikátor, Énekek' Éneke, Böltseség, Bölts Sirák tzimű könyvek. (1836)
IV. kötet: A Próféták" Jövendölései, s a Makkabéusok tzimű két könyv. (1836)

Az Új Szövetségnek Szent Könyvei (I-II.) kötetenként, melyek a közönséges Diák fordításból az eredeti görög betűre is figyelmezve, jegyzetekkel, Négyesi Báró Szepesy Ignátz Pétsi Püspöknek felügyelése alatt készülve, Pozsonyban, Belnay' örököseinek betűivel jelentek meg:
I. kötet: A négy Evangéliom, és az Apostolok' Tselekedetei. (1834)
II. kötet: Az Apostolok' Levelei és a Titkos Jelenések' Könyve. (1835)

Tulajdonnevek magyarázatával, részletes mutatósorozattal, kötetenkénti hibajegyzékekkel kiegészített "Szent Írás".
Korabeli félbőr kötésben lévő kötetek feliratozatlan, utólagos papírborítású fedlappal és hátlappal, aranyozott feliratos, könyvdíszes könyvgerinccel, körbe színezett (sárga) lapélekkel, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban.

Bévezetés Az Ó szövetségnek szent könyveibe. I. szakasz. Az ó szövetségi szent könyveknek öszves nevezetjök. A legkegyesebb Isten, kinek akaratja és hatósága tsak bóldogságot alapit, és... Tovább

Bévezetés Az Ó szövetségnek szent könyveibe. I. szakasz. Az ó szövetségi szent könyveknek öszves nevezetjök. A legkegyesebb Isten, kinek akaratja és hatósága tsak bóldogságot alapit, és terjeszt, meghatározá: hogy a földön is szerentsés okos valók lakjanak, és azért örök bóldogságra teremté az embert. Mindazonáltal Isten' akaratja szerént az embernek magának feddhetetlen viseletje által kell vala azon bóldogságot megérdemelnie. E végre az ember legjelesebb tulajdonokkal megajándékoztaték felékesitteték Istentől... Vissza

Szent irás vagy is az Ó szövetségnek szent könyvei I-IV.
I. Mósesnek öt könyvei, ismét Jósue Birák Rut tzimű könyvek (1835) 1-918
II. Királyok, Krónika, Eszdrás, Tóbiás, Judit, Eszter tzimű könyvek (1836) 1-902
III. Jób, Zsoltárok, Példa Beszédek, Prédikátor, Énekek' Éneke, Böltseség, Bölts Sirák tzimű könyvek (1836) 1-834
IV. A Próféták' Jövendölései, s a Makkabéusok tzimű két könyv (1836) 1-1268

Szent irás vagy is az Új szövetségnek szent könyvei I-II.
I. A négy Evangéliom, és az Apostolok' Tselekedetei (1834) 1-722
II. Az Apostolok' Levelei s a Titkos Jelenések Könyve (1835) 1-751
161

Kikiáltási ár:
60.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
85.000 Ft Licitek száma: 19