Magvető Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói félvászon kötés
, 304 oldal
19 cm x 13 cm
2020-01-26 20:00
Budapest, 1955, Magvető Könyvkiadó (Szikra Nyomda, Bp.), 304 p.; ill.
Szerző által dedikált példány.Első kiadás. Kele. Írta: Fekete István. Az előlapon a szerző, Fekete István tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "T. Z.-éknak régi szeretettel: Fekete István, 1955. december". A burkoló és a belső rajz Vágó Rezső munkája. Kiadói félvászon kötésben lévő példány aranyozott, állatábrás kissé kopott címfedéllel, feliratozott könyvgerinccel, néhány enyhén foltos lappal, hiánytalan állapotban, enyhén sérült, illusztrációval ellátott feliratozott, eredeti kiadói borítófedélben. Fekete István nagy sikerű könyvében a sebesült gólya nem repülhet Afrikába a többiekkel. Vajon hogyan szokik össze a háziállatokkal, hogyan vészeli át a neki oly szokatlan telet? Ezekre a kérdésekre ad választ Fekete István mély humánumról és együttérzésről tanúskodó remek könyvében. "Fekete István Kele könyvéből sugárzik a szeretet és az a humánum, amiből valljuk be egyre kevesebb van a világunkban." - summázza véleményét a kötetről Szabó Magda írónő.
Megsebesül egy gólya, nem tarthat a többiekkel Afrikába. Hogyan veszi gondjába az ember, hogyan szokik össze a háziállatokkal, hogyan vészeli át a telet, milyen ösztönöket ráz fel benne a tavasz és a nyár - ezt mondja el vonzóan és költőien Fekete István, a természeti világ és a falusi élet avatott ismerője. Nemcsak a vadon élő és ősidők óta emberhez szelídült állatok találkozásáról van szó azonban. Nemcsak a házőrző kutya, a csacsi és a ló meg tehén tárgyalja meg életének apró-cseprő gondját és baját Kelével, a sérült szárnyú és következésképpen túlzottan érzékeny, gyanakvó, sértődékeny gólyával. Itt az ember is a természet egészének szerves részeként él falusi környezetében.
Leütési ár:
166.000 Ft
Licitek száma: 28