Hivatalos nyilvántartási számmal ellátott számozott katonai kiadvány. 137/5/1985. Szolgálati használatra! 517 sz. példány.
Program a BM Határőrség sorállománya és alegységei általános katonai és szakmai kiképzéséhez.
Táblázatokkal, kimutatásokkal, utasításokkal, piros tollal aláhúzott tartalomjegyzékkel kiegészített kötet, címfedélen hiv. parancsnoksági bélyegzéssel. A kiadvány belívein néhol filctollal és ceruzával vont aláhúzások, jelzések láthatók.
Kiadói tűzött félvászon kötésben lévő példány feliratozott címfedéllel, felirat nélküli könyvgerinccel, hiánytalan állapotban.
Tartalomjegyzék 4
Program a sorállomány határőrizeti és karhatalmi (kutyavezetői) kiképzéséhez 6
Program a sorállomány harcászati kiképzéséhez 27
Program a sorállomány lőkiképzéséhez 33
Program a katonai oktatás- és neveléselmélethez 43
Program a sorállomány szolgálati szabályzatismeret kiképzéséhez 44
Program a sorállomány alaki kiképzéséhez 50
Program a sorállomány tereptan kiképzéséhez 56
Program a sorállomány általános pénzügyi-, anyagi-, technikai, egészségügyi kiképzéséhez 59
Program a sorállományú mozigépészek szakmai kiképzéséhez 60
Program a sorállományú egészségügyi katonák szakkiképzéséhez 68
Program a sorállományú útlevélkezelők, kutató-biztosító határőrök, tisztesek szakkiképzéséhez 82
Program a sorállományú őrsellátók, raktáros-egészségőrök és szakácsok kiképzéséhez 91
Program a sorállományú lovász-hajtó állomány szakkiképzéséhez 117
Program a sorállományú gépjárművezetők, szállító tisztesek szakkiképzéséhez 127
Program a sorállomány vegyivédelmi kiképzéséhez 153
Program a sorállomány műszaki kiképzéséhez 244
Program a sorállomány híradó kiképzéséhez 338