Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda(Budapest)
Kiadói egészvászon Gottermayer sorozatkötés
, 673 oldal
Jósika összes munkái
17 cm x 11 cm
Budapest, 1898, Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda kiadása (Franklin-Társulat Nyomdája, Bp.), 331 p. + [5] p.; 342 p. + [1] p.
Jósika Összes Munkái c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent. A magyar kényurak I-II. (két kötet egy könyvben). Regény az anjou-királyok korából. Írta: Jósika Miklós. Második kiadás. Kiadói egészvászon Gottermayer sorozatkötésben lévő példány aranyozott, színezett, alakos-ábrás címfedéllel (Aufrecht és Goldschmied), növénymintás kiadói előzéklapokkal, tiszta belívekkel, körbe mintázott lapélekkel, dombornyomásos hátlappal, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban. "Jósika regényei a magyar irodalmi romantika örök mesterművei voltak. S ezeknek a széles rétegeknek szánt irodalmi produktumoknak az eltűnése komoly és nagy súllyal bíró változásokat hozott a magyar irodalmi életben." - írja Görömbei András irodalomtörténész.
Bevezetésűl Csák Máté, a nádor.
A viharos puszta közepén áll egyedül és magánosan az agg tölgy; nincsen közelében egy rokonnemű fa, bokor, növény.
Messze Ázsiából, az emberi nem bölcsőjéből hozták a szelek a magot, mely ide hullt, mint a légkő, s vert gyökeret, hajtott sarjat, gallyat, ágat, végre nyujtott hosszú sudart s terjesztett széles koronát.
Talán, mert az áldásos fellegeket gyűjtötte maga körül, talán mivel oly jó és biztos volt tömött lombjai alatt megvonulni, mikor a idők a vándorra nehezedtek; lassan egy oáz terjedt körüle, zölden, zománczosan, az ifjuság egész bájában és erejében.
I. kötet
Csák Máték, a nádor 3
A bérczek közt 25
A két Wenczel 54
A csonka torony 67
Anathema 95
Öt kalandor 112
A szikra 129
Jakab diák 147
Az utitárs 163
Agnani 198
Egy magyar leány szerelme 219
A királyi vendég 242
A budai polgármester 252
Egy éj Budán 276
Nunziata 308
II. kötet
Egy ifjú király 3
Készületek 31
Buttkai uram ő kegyelme 55
Jó estét Buttkai uram! 78
A hirnök 109
A Kompolthi kisasszony 130
Szenvedélyharcz 150
A rozgonyi völgy 164
Távol a hontól 200
A csata után 219
Vallomások 238
András úr 269
Egidius 304
A válságok órái 323
Leütési ár:
41.120 Ft
Licitek száma: 9