Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda(Budapest)
Kiadói egészvászon sorozatkötés
, 456 oldal
Verne Gyula összes munkái
20 cm x 15 cm
Budapest, 1905, Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda, 456 p.; ill.
Verne Gyula Összes Munkái c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent kötet. Névtelen család. Írta: Verne Gyula. Fordította: Huszár Imre. Második képes, 80 fekete-fehér, feliratozott egész oldalas képpel illusztrált kiadás. Kiadói egészvászon sorozatkötésben lévő példány aranyozott, festett, színezett, alakos-ábrás címfedéllel, aranyozott, könyvdíszes könyvgerinccel, növénymintás kiadói előzéklapokkal, nagyon, szép, tiszta belívekkel, hiánytalan, megkímélt, megőrzött, gyűjtői állapotban.
Néhány tény és néhány adat.
Néhány tény és néhány adat.
«Sajnálatra méltó ez a szegény emberi nem, amely néhány holdnyi kiterjedésű jégért öldökli egymást» - mondták a bölcsészek a XVIII. század végén. De mondtak már ennél okosabb dolgot is, mivel Canadáról volt szó, amelynek birtokáért a franciák akkoriban Angolország katonáival küzdöttek. Kétszáz évvel előbb, mikor Spanyolország és Portugál királyai ugyane területre igényt támasztottak, I. Ferenc francia király így kiáltott fel: «Szeretném látni Ádám végrendeletének azt a pontját, amely rájuk hagyta ezt a nagy örökséget!» És a király annál nagyobb igazsággal ragaszkodhatott a saját birtokjogához, mivel e területek nemsokára felvették az Új-Franciaország nevet.
Igaz, hogy a franciák nem bírták megtartani e gyönyörű amerikai gyarmatot, de a gyarmat népességének túlnyomó többsége azért mégis francia maradt és a régi Galliához szít a vér ama kötelékeinél, a faj azonosságánál és ama természetes ösztönöknél fogva, amelyeken a nemzetközi politika sohase vehet erőt.
Leütési ár:
46.700 Ft
Licitek száma: 61