Verne Gyula: Névtelen család

Verne Gyula
Jules Verne
Huszár Imre
Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda (Budapest) ,
Kiadói egészvászon sorozatkötés , 456 oldal
Sorozatcím: Verne Gyula összes munkái
Méret: 20 cm x 15 cm

Budapest, 1905, Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda, 456 p.; ill.

Verne Gyula Összes Munkái c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent kötet. Névtelen család. Írta: Verne Gyula. Fordította: Huszár Imre.
Második képes, 80 fekete-fehér, feliratozott egész oldalas képpel illusztrált kiadás.
Kiadói egészvászon sorozatkötésben lévő példány aranyozott, festett, színezett, alakos-ábrás címfedéllel, aranyozott, könyvdíszes könyvgerinccel, növénymintás kiadói előzéklapokkal, nagyon, szép, tiszta belívekkel, hiánytalan, megkímélt, megőrzött, gyűjtői állapotban.

Részlet a könyvből: Néhány tény és néhány adat. «Sajnálatra méltó ez a szegény emberi nem, amely néhány holdnyi kiterjedésű jégért öldökli egymást» - mondták a bölcsészek a XVIII. század végén.... Tovább

Részlet a könyvből: Néhány tény és néhány adat. «Sajnálatra méltó ez a szegény emberi nem, amely néhány holdnyi kiterjedésű jégért öldökli egymást» - mondták a bölcsészek a XVIII. század végén. De mondtak már ennél okosabb dolgot is, mivel Canadáról volt szó, amelynek birtokáért a franciák akkoriban Angolország katonáival küzdöttek. Kétszáz évvel előbb, mikor Spanyolország és Portugál királyai ugyane területre igényt támasztottak, I. Ferenc francia király így kiáltott fel: «Szeretném látni Ádám végrendeletének azt a pontját, amely rájuk hagyta ezt a nagy örökséget!» És a király annál nagyobb igazsággal ragaszkodhatott a saját birtokjogához, mivel e területek nemsokára felvették az Új-Franciaország nevet. Igaz, hogy a franciák nem bírták megtartani e gyönyörű amerikai gyarmatot, de a gyarmat népességének túlnyomó többsége azért mégis francia maradt és a régi Galliához szít a vér ama kötelékeinél, a faj azonosságánál és ama természetes ösztönöknél fogva, amelyeken a nemzetközi politika sohase vehet erőt. Vissza

Első rész
Néhány tény és néhány adat5
Tizenkét évvel ezelőtt30
Egy hurón származású közjegyző49
A Montcalm-villa74
Az ismeretlen96
A Szent Lőrinc-folyam112
Qeubektől Montrealig129
Évforduló145
A Zárt Ház160
A chipogani major172
Az utolsó Szagamor195
A lakoma220
Puskalövések a lakoma után234
Második rész
Az első csatározások251
Saint-Denis és Saint-Charles273
Vaudreuil a Zárt Házban296
A következő nyolc nap314
Házmotozások328
Nick mester Walhattában344
A Frontenac-erőd359
Joann és János375
A Navy-sziget386
Morgaz Bridget400
Bünhődés413
Az utolsó napok426
A december 20-i éjszaka438
A felkelés utolsó mozzanatai450
384

Kikiáltási ár:
8.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
46.700 Ft Licitek száma: 61