Koch Antal, Dr./Benkő Gábor: Erdély ásványainak kritikai átnézete (dedikált példány)
Beillesztve: Erdély kristályodott calcitjainak leirása Benkő Gábortól/Külön lenyomat az "Orv. Term.-tud. Értesitő" II. term.-tud. szak 1884. és 1885. évfolyamából
Dr. Koch Antal
Benkő Gábor
Orvos-Természettud. Társulat(Kolozsvár)
Könyvkötői félvászon kötés
, 211 oldal
Orv. Term.-tud. Értesitő
23 cm x 15 cm
Kolozsvár, 1885, Orvos-Természettud. Társulat kiadása (Stein János Nyomdája, Kolozsvár), 211 p.
Szerző által dedikált példány. Erdély ásványainak kritikai átnézete. Írta: Dr. Koch Antal egyet. tanár. A kötetbe beillesztve Erdély kristályodott calcitjainak leírása Benkő Gábortól. Különlenyomat az "Orv. Term.- Tud. Értesítő" II. Term.- Tud. Szak. 1884. és 1885. évfolyamából. A kötet címlapján a szerző, Dr. Koch Antal felragasztott, tollal beírt, aláírás nélküli ajándékozási beírása olvasható: "Szerző ajándéka. X/2 1908.", valamint Dr Mauritz Béla (1881-1971, petrográfus, mineralógus, egyetemi tanár, a földrajz tudományok doktorának) ajándékozására utaló bélyegzés és az ajándékozásáról megemlékező feljegyzés látható. A tárgyalt ásványfajok és változatok névsorával, a termő- és lelőhelyek részletes jegyzékével ellátott szakkönyv. Könyvkötői félvászon kötésben lévő példány márványmintás, feliratozatlan fed- és hátlappal, aranyozott feliratos könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban.
Bevezetés.
Bevezetés.
Erdély ásványairól nem egy összeállítás jelent már meg Friedvalszky János jezsuita atyának 1767-ben és Benkő József köz. ajtai plébánosnak 10 évvel későbben megjelent munkáitól kezdve a mai napig, s csak legközelébb is Bielz E. A. kir. tanácsos és nyug. tanfelügyelő úr a "Siebenbürgischer Karpathenverein" évkönyvében adott egy legújabbi összeállítást Erdély ásványairól; ha mindezek daczára szükségesnek találom azoknak újbóli kritikai átnézetét, úgy fontos okaim vannak reá...
Bevezetés 1
Irodalmi források 4
Erdély ásványfajainak, változatainak és ezek termőhelyinek betürendes átnézete 7
Erdély kristályodott calcitjai Benkő Gábortól 53
Pótlék 181
A tárgyalt ásványfajok vázlatos névsora 183
A termő- és lelőhelyek jegyzéke 187
Leütési ár:
46.000 Ft
Licitek száma: 55