Szlányi Lajos (1869-1949): "Vitorláshajó" - olaj, falemez, 20 x 29 cm

Szlányi Lajos
Méret: 20 cm x 29 cm

Szlányi Lajos: "Vitorláshajó" - olaj, falemez, 20 x 29 cm

Jelezve j. l. Szlányi L., olaj, falemez, 20 x 29 cm, keretben.
Megjegyzés: H. O. Ű.: Kiállítási etikett: "Szlányi Kiál 1908/98" "Vitorláshajó"

A Mintarajziskolában, Székely mesteriskolájában és a karlsruhei akadémián végzett. Tanulmányutat tett Németországban, Franciaországban, Angliában, Hollandiában, Belgiumban. 1896 körül megfordult Nagybányán, de kereste témáit a Felvidéken és a Balaton környékén is. A szolnoki művésztelep egyik alapítója és haláláig törzstagja volt, a nyaranta odalátogató főiskolásoknak fő műfaját, a tájképfestést tanította. Diákkora ismert műtermi társával, Mihalik Dániellel, valamint Olgyai Ferenccel ők alkották a szolnoki tájképfestő triász-t.

Forrás: Kieselbach Vissza
472

Kikiáltási ár:
60.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
61.000 Ft Licitek száma: 1