Csánki Dezső, Dr.: Somogy vármegye
A Magyar Korona Országai történetének, földrajzi, képzőművészeti, néprajzi, hadügyi és természeti viszonyainak, közművelődési és közgazdasági állapotának encziklopédiája
Baranyai Béla
Endrei Ákos
Kecskés Ernő
Darnay Kálmán
Dr. Csánki Dezső
Országos Monografia Társaság
Kiadói egészvászon sorozatkötés (Gottermayer)
, 655 oldal
Magyarország vármegyéi és városai
29 cm x 20 cm
Budapest, é.n, Országos Monografia Társaság kiadása, [1] térk. + 655 p.; ill.
Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Szerkeszti: Csánki Dezső országos főlevéltárnok, a Magy. Tud. Akadémia rendes tagja, a Magyar Történelmi Társulat ügyvezető elnöke.
Somogy Vármegye.
A sorozat 24. kötete.
Egy színezett vármegyetérképpel, 53 szövegképpel, 108 műlapon 350 feliratozott képpel illusztrált megyei monográfia, történelmi, kultúrtörténeti adatokban gazdag helytörténeti utalásokkal és a vármegyére vonatkozó kimerítő információkkal és hivatkozásokkal.
Kiadói egészvászon Gottermayer sorozatkötésben lévő példány festett, aranyozott, dombornyomott, alakos-ábrás, díszes címfedéllel, feliratozott, a Magyar Szentkorona dombornyomott, színes képével ellátott könyvgerinccel, kiadói, fehér igényes előzéklapokkal, tiszta, szép belívekkel, körbe színezett (piros) lapél-színezéssel, hiánytalan, megkímélt, megőrzött, jó állapotban.
Somogy vármegye Monografia-Bizottságának felügyelete alatt és a Somogyvármegyei helyi munkatársak közreműködésével szerkesztette Csánki Dezső Dr. országos főlevéltárnok, a Magyar Tud. Akadémia rendes tagja, a Magyar Történelmi Társulat ügyvezető alelnöke. Nyomtatta Hornyánszky Viktor cs. és kir. udvari könyvnyomdája, Budapest.