Kökényesy György: Porban az igazság

(A motocross belülnézetből)

Kökényesy György
Gábor Tibor
Dávid Sándor
Mohácsi Jenő
Pálinkás József
Dr. Pavlik Gábor
Tóth István
Boros Jenő
Csikós Gábor
Favics Péter
Surányi Péter
Sportpropaganda Vállalat (Budapest) ,
Ragasztott papírkötés , 219 oldal
Méret: 21 cm x 14 cm
ISBN: 963-754-308-2
2019-03-31 20:00

A borító enyhén töredezett, kissé kopottas.

Kökényesy Györgynek gyermekkora óta a legnagyobb szerelme a sport, mely azóta is kitölti egész életét. Vagy tucatnyi sportágban történt próbálkozás után tíz évet a súlyemelősportban töltött, majd... Tovább

Kökényesy Györgynek gyermekkora óta a legnagyobb szerelme a sport, mely azóta is kitölti egész életét. Vagy tucatnyi sportágban történt próbálkozás után tíz évet a súlyemelősportban töltött, majd ezt követően a "végállomás" a motocross lett. Tizenkét évi versenyzés után három országos bajnokság és majd egy évtizedes válogatottság fémjelezte eredményességét. Edzői képesítést is szerzett és a szakág vezetője lett. Nemcsak adminisztratív irányítója a sportágnak, hanem a szövetségi kapitány feladatkörét is ellátja. A szerelem tartós, ma is minden alkalmat megragad a motorozásra. Gyakran szerepel játékfilmek dublőreként, ő a MAFILM kaszkadőrszakértője és az autós és motoros csoport vezető kaszkadőre. Ez a motoros szenvedély a családot sem kerülte el, nyolcéves fia máris apja nyomdokaiba szeretne lépni, ő is szívesen ül a száguldó "paripára". Két lánya és felesége is örömmel pattan motorra, ha teheti. Mindez arra utal, hogy a szenvedély teret hódított a Kökényesy családban. Őket a szerző már meghódította, most az a célja, hogy könyvével újabb híveket szerezzen kedvenc sportágának. Reméljük, sikerül... Vissza

Menők mesélik9
Ha egy üzlet beindul20
Soha jobb-kor30
Minden kezdet nehéz66
Anatómia67
Az emberi test egy gép68
A motor68
A váz - A csontváz69
A csapágyak - Az ízületek70
A lökésgátló - A gerincoszlop70
A motor - Az izmok71
A gyújtás - Az idegrendszer73
Légzés75
Az üzemanyag - A táplálék78
Előkészítőprogram79
Milyen állapotban vagyok?81
A motocross kondícióigényes sport84
Az edzés88
Kondícióedzés90
Erő és állóképesség edzése90
Speciális edzés - Motorozás91
Edzésanyag93
Kondícióedzés95
Az állóképességet és kitartást fokozó edzések98
Cirkuit vagy köredzés100
A terepmotorozás105
Üléspozíció110
A rajt112
Gyorsítás122
Fékezés124
Kanyarodás129
Vezetés emelkedőre (Hegymenet)137
Vezetés lejtmenetben139
Vezetés hátsó keréken141
Vezetés homokban142
Vezetés sárban és hóban144
Ugratás motorral148
Akadály leküzdése az első kerék megemelésével153
Oldalazás154
Előzés155
A mögöttünk jövő versenyző feltartóztatása158
A külső irányítás160
Speciális technikai gyakorlatok161
5 tényező, amely a kondíciót hátrányosan befolyásolja167
A szellemi rátermettség170
A félelem és a szorongás legyőzése171
A motocross motorkerékpár174
A motocross motorkerékpár előkészítése és karbantartása187
Két futam között189
A verseny után193
A motocrossversenyző ruházata194
Edzéstervminták197
Tiszta felkészülési (alapozó) időszak 1 heti edzésmintája (december-január)197
Vegyes felkészülési időszak 1 heti edzésmintája (február-március)198
A vegyes felkészülési időszakon belül a formába hozó időszak 1 heti edzésmintája (március-április)199
A versenyidőszakban200
A Magyar Népköztársaság terepmotors (motorcross) bajnokai202
Motocross szakosztályok címjegyzéke212
237

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
30.000 Ft Licitek száma: 37