Révai(Budapest)
Kiadói félvászon sorozatkötés
, 385 oldal
Márai Sándor munkái
19 cm x 13 cm
Budapest, 1943, Révai kiadás (Révai-Nyomda, Bp.) 385 p.
Szerző által dedikált példány.Első kiadás.Márai Sándor Munkái c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent kötet. Vasárnapi Krónika. Írta: Márai Sándor. A könyv címlapján a szerző, Márai Sándor névre szóló dedikációja olvasható: "B. J.-nak szeretettel Márai Sándor 1943." A címfedél belső oldalán Békés Ferenc KR. jelzettel ellátott fekete-fehér, illusztrált Ex-Libris címkéje látható. A könyvet a Révai-Nyomda nyomtatta Budapesten. Kiadói félvászon sorozatkötésben lévő példány az író monogramjával díszített címfedéllel, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, kötészetileg belülről megerősített kivitelben, színezett felső lapélekkel, tiszta oldalakkal, enyhén sérült feliratozott, fülszöveges kiadói borítófedélben. ”Hét esztendő drámai pillanatainak kérdéseire szeretnének felelni e cikkek. Természetesen nem tudnak felelni. De legalább dadognak…” – írta első naplójában Vasárnapi krónika című, 1943-ban megjelent kötetéről Márai Sándor.
Most, amikor sötétedni kezd a drága táj fölött, mely második hazám volt, s melynek földrajzi neve Európa: behúnyom szemem, hogy jobban lássam egy pillanatra, s nem akarom elhinni, hogy ez a búcsú.
Nem akarom elhinni, mert láttam, nem is olyan régen, tegnap, vagy tegnapelőtt, amint éppen ocsúdott a háború aléltságából, székesegyházain még javították avatott kezek a roncsolt díszeket és remekműveket, a kórházakban még gyógyították a rokkantakat és sebesülteket; nem akarom elhinni, mert hallom még az államférfiak, politikusok, írók, papok, népszónokok fogadkozásait, amint hitet tesznek a tömegsírok fölött, hogy soha többé.
E kötetben közzéadott cikkek és elmélkedések "Vasárnapi Krónika" címen láttak napvilágot az 1936-tól 1943-ig terjedő időszakban. Minden egyes cikk megjelenésének pontos időpontját feltüntetem.Tovább
E kötetben közzéadott cikkek és elmélkedések "Vasárnapi Krónika" címen láttak napvilágot az 1936-tól 1943-ig terjedő időszakban. Minden egyes cikk megjelenésének pontos időpontját feltüntetem.
E cikkek írója a megjelenés pillanatában nem tudta, hogy - a maga módján, a közíró szerény és közvetlen eszközeivel - történelmet is ír. Most már tudja, hogy ezek a sorok a ma élő nemzedék egyik legtragikusabb életszakának pillanatait örökítik meg.
Leütési ár:
90.000 Ft
Licitek száma: 62