Magvető Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 172 oldal
24 cm x 16 cm
2020-01-26 20:00
Budapest, 1964, Magvető Könyvkiadó kiadása (Szegedi Nyomda Vállalat), 172 p. + [4] p.
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Tűzkút. Versek. Írta: Weöres Sándor. Az előlapon a szerző, Weöres Sándor tollrajza látható, a címlapon tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "K. T.-éknak szeretettel Weöres Sándor. Kecskemét, 1968. dec. 17." A védőburkolón Illés Árpád Arabeszk c. festménye. A szerző köszöntőjével, részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban, feliratozott, illusztrált, fülszöveges, jó állapotú kiadói borítófedélben. A szerző, Weöres Sándor (Szombathely, 1913. június 22. – Budapest, 1989. január 22.) magyar költő, író, műfordító, irodalomtudós. "E versek nihilizmusa, úgy vélem, nem egyéb, mint a stílusnak, eszmének, életnek többé-kevésbé idegen rétegeibe hatolás: az ismeretlen mindig űr-szerű és ijesztő, mégis valóság, fel kell tárnunk." - írja kötetéről a szerző.
Nagy válogatott kötete, a Hallgatás Tornya (1956) után ez az első újabb Weöres-verseskönyv.
Skálája hallatlanul széles. Egyfelől "az értelemig és tovább" merészkedik a költő, olyan kifogyhatatlan kísérletező kedvvel, leleménnyel, mint a középkor alkimistái, új lehetőségeket, új törvényszerűségeket tár föl a magyar verselésben, vagy véglegesen lezár egy-egy vélt utat, másfelől gyermeki tisztasággal tudja megszólaltatni a dal megkapó, hagyományosan áttetsző hangját, tündöklő rajzokat varázsol elő nagy virtuozitással, bájt, erőt és harmóniát ébresztve.
Leütési ár:
31.000 Ft
Licitek száma: 69