Gerőczy Miklós: Kábítószerek és mérgek előállítása, kezelése és forgalma

Az előállító gyárak, megyei tanácsi gyógyszertárak, laboratóriumok, kórházak, közegészségügyi hatóságok, tanácsi vb. egészségügyi osztályok részére

Gerőczy Miklós
Gerőczy Miklós
Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó (Budapest) ,
Vászon , 183 oldal
Méret: 21 cm x 15 cm
2019-03-31 20:00

A borító kissé elszíneződött, néhány lap enyhén foltos. Az előzéklapon tulajdonosi pecsét látható.

Bevezetés3
A kábítószerüzemi engedélyes gyárak, gyógyszertári központok, tudományos intézetek, laboratóriumok feladatai
Kábítószerek jegyzéke5
Kábítószerek termelésére, gyártására, forgalombahozatalára, be-, illetve kivitelére jogosítottak8
A kábítószereket gyártó üzemek, gyógyáruértékesítő vállalatok, tanácsok gyógyszertári központjai és laboratóriumi feladatai8
Kábítószerüzemi engedélyes vállalatok (gyárak) ügyrendje9
Kábítószer belföldi forgalma, beszerzési igazolvány (megrendelőlap), az eladó és a vásárló kötelességei, orvosi minták küldése10
Kábítószerek behozatali és kiviteli forgalma11
Kábítószerek átmenő forgalma12
Kábítószerüzemi engedélyesek időszaki elszámolásai13
A visszáru kezelése és elszámolási módja a kábítószerüzemi engedélyes gyáraknál13
A gyógyszertárak vezetőinek feladata14
A kábítószerek megrendelése és minőségének vizsgálata14
Kábítószerek bevételével és kiadásával kapcsolatos nyilvántartás vezetése15
Kábítószerek tárolása17
Kábítószer rendelése orvosi vényen18
Az orvosi rendelvényeken felírt kábítószerek elkészítésére és kiszolgáltatására vonatkozó szabályok19
Kézigyógyszertárak ellátása kábítószerrel. A kábítószerek nyilvántartása, tárolása és elszámolása a kézigyógyszertárakban21
A közforgalmú gyógyszertárak méregkönyvének használata22
Kórházak, rendelőintézetek és üzemi orvosi rendelők ügyintézése23
Kábítószerek selejtezése26
Gyógyszertárakban26
Kábítószerüzemi engedélyes vállalat ügyrendje a selejtezéssel kapcsolatban27
Kábítószereket gyártó vállalatok selejtezésének ügyintézése, illetve a tanács vb. gyógyszertári központja által megküldött kábítószerek további feldolgozásával kapcsolatos eljárás28
Kábítószerek selejtezése kórházakban és rendelőintézetekben29
A BM Országos Rendőrfőkapitányság Kábítószer Ellenőrző Központi Szervének feladata: a kábítószerek tárolásának és felhasználásának rendészeti felügyelete30
Közegészségügyi hatóságok és orvos feladata32
A vámőrség feladata33
Mérgeket, mérgező anyagokat előállító üzemek feladatai
Méregjegyzék37
Mérgek előállítása, gyártása, forgalombahozatala, be- illetve kivitele39
Mérgeket, mérgező anyagokat előállító üzemek feladatai39
Mérgek tárolása40
Ügyrend a mérgeket, mérgező anyagokat előállító gyáraknál, vegyianyagkereskedő vállalatoknál42
Mérgek forgalombahozatala42
Méregvásárlási engedély43
Mérgezési engedély45
Mérgek szállítása46
Mérgek kiszolgáltatása46
Méregkezelői tanfolyam47
Állatok mérgezése48
Elveszett, eltűnt mérgek bejelentése49
Mérgek be-, illetve kivitele49
Ellenőrzés és selejtezés50
Mérgek gyártásának, tárolásának, felhasználásának ellenőrzése50
Méreg birtokban tartásának bejelentése51
Mérgek selejtezése51
Iratminták
Kábítószerüzemi engedély55
Megrendelés56
Behozatali igazolvány58
Összesítő forgalmi kimutatás
Összesítő kimutatás negyedévi forgalomról
Kiviteli igazolvány59
Kábítószer megrendelés60
Kábítószer szállítási engedély61
Anyagkiadás és -bevétel62
Honvédelmi Minisztérium-i vény63
SZTK térítésköteles vény64
SZTK térítésköteles vény65
Orvosi vény magánfél részére66
Értesítés67
SZTK térítésköteles vény68
Méregelőállítási engedély69
Méregelőállításra jogosultak nyilvántartása70
Üzemi (laboratóriumi) nyilvántartás71
Egyszeri folytatólagos méregvásárlási engedély72
Méregvásárlási engedély nyilvántartása73
A kábítószerekre és mérgekre vonatkozó jogszabályok
Kábítószerrel elkövetett bűntett (1930. XXXVII. tv.)75
2.222/1934. ME sz. rendelet a kábítószerek gyártásának és forgalombahozatalának tárgyában76
85.287/1959. sz. utasítása az Eü. M. Gyógyszerészeti és Műszerügyi Főigazgatóságnak a kábítószerek selejtezésével kapcsolatban81
124/1951/X.26./Eü. M. sz. rendelet a kábítószerek, valamint kábítószert tartalmazó gyógyszerkészítmények minőségi ellenőrzésével kapcsolatos mintavétel szabályozásáról83
1956. évi 6. sz. törvényerejű rendelet az egyes korábbi kábítószeregyezmények módosítása tárgyában New Yorkban, 1946. évi december hó 11-én kelt jegyzőkönyv kihirdetéséről84
70/1957. (XII. 14.) Korm. sz. rendelet a kóros méregélvezetre alkalmas kábítószerek jegyzékének közzétételéről és a kábítószerek forgalmával kapcsolatos egyes rendelkezésekről92
2/1958. (Eü. K. 1.) Eü. M. sz. utasítás a kóros méregélvezetre alkalmas kábítószerek új jegyzékének, valamint a kábítószerek gyógyászati célra történő rendelésének, gyógyszertári forgalmának és a gyógyintézetekben gyógyítás céljára felhasznált kábítószerek nyilvántartásának szabályozásáról szóló 5/1957. (XII. 14.) Eü. M. sz. rendelet végrehajtása tárgyában92
182.279/1957. sz. utasítása az Eü. M. Gyógyszerészeti és Műszerügyi Főigazgatóságának az 5/1957. (XII. 14.) Eü. M. sz. rendelettel és végrehajtási utasításával kapcsolatos rendelkezése a kábítószerek megrendelése tárgyában111
1958. évi 11. sz. törvényerejű rendelet a Párizsban, 1948. évi november hó 19-én kelt kábítószerjegyzőkönyv kihirdetéséről112
182.278/1957. sz. utasítása az Eü. M. Gyógyszerészeti és Műszerügyi Főigazgatóságának a kábítószer szállítási engedélyek kiadásával kapcsolatban116
82.530/1958. sz. utasítása az Eü. m. Gyógyszerészeti és Műszerügyi Főigazgatóságának a BM. beosztottak részére történő kábítószer-rendeléssel kapcsolatban117
Ch. 8/380/1958. sz. utasítása az Országos Közegészségügyi Intézetnek (Kivonatos közlés)117
62/1953. (XII. 20.) MT sz. rendelet a mérgek forgalombahozataláról és felhasználásáról118
Balesetelhárító óvórendszabály120
Egészségvédő óvórendszabály138
68/1957. (XI. 5.) Korm. sz. rendelet a mérgek forgalombahozataláról és felhasználásáról szóló 62/1953. (XII. 20.) MT sz. rendelet kiegészítéséről158
44/1957. (Eü. K. 22.) Eü. M. sz. utasítás a mérgek forgalombahozataláról és felhasználásáról szóló 62/1953. (XII. 20.) MT sz. rendelet, valamint az ezt kiegészítő 68/1957. (XI. 5.) Korm. sz. rendelet végrehajtásáról159
152

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
28.600 Ft Licitek száma: 75