Ihász Zsuzsa: Művészeti technikák könyve

Ihász Zsuzsa
Várady Balázs
Nagy Júlia
Helikon (Budapest) ,
Fűzött kemény papírkötés , 155 oldal
Sorozatcím: Tölgyfa-program
Méret: 29 cm x 21 cm
ISBN: 963-208-514-0
2019-06-30 20:00

Előszó7
GRAFIKA9
Egyedi grafika9
Ceruzarajz9
Szénrajz11
Krétarajz13
Fixatív13
Tollrajz, ecsetrajz13
Tinták és tusok15
Monotípia17
Sokszorosított grafika18
Magasnyomás18
Fametszet18
Linómetszet22
Papírmetszet23
Mélynyomás27
Rézmetszet27
Hidegtű vagy pusztatű29
Borzolás vagy mezzotinto31
Rézkarc32
Lágyalapos maratás36
Repesztés vagy réservage36
Aquatinta vagy foltmaratás37
Síknyomás38
Kőrajz vagy litográfia38
Ofszetnyomás41
Szitanyomás44
A grafikai lap44
A papírok46
FESTÉSZET48
A festészet nyersanyagai48
Pigmentek48
Kötőanyagok54
Táblaképfestészet58
Pasztell59
Akvarell60
Gvas64
Tempera64
Olaj68
Akril75
Enkausztika76
Murália78
Pannó78
Freskó78
Szekkó81
Sgraffito82
Mozaik84
Üvegfestészet86
Nem hagyományos technikák
Kollázs, montázs, diakép88
ÚJABB MÉDIUMOK92
Fotó92
Film99
Video105
Multimédia110
SZOBRÁSZAT116
A mintázóműhely felszerelése116
Az agyag117
A plasztilin119
A fa119
A kő120
Gipszöntés122
Bronzöntés123
Szobrok nem hagyományos technikával125
KÉZMŰVESSÉG131
Fazekasság131
Szövés136
Batikolás141
Tűzzománc143
Nemezelés147
AJÁNLOTT IRODALOM153
A KÉPEK FORRÁSA155
179

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
6.500 Ft Licitek száma: 30