Gross Arnold/Sinóros Szabó Katalin: Gross Arnold (Trogmayer Ottónak, egyedi rajzos dedikációval ellátott példány)

Sinóros Szabó Katalin
Kristóf Eszter
Sinóros Szabó Katalin
Gross Arnold
Kratochwill Mimi
Dunakönyv Kiadó Kft. (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés , 158 oldal
Nyelv: Magyar  Angol  Német  Olasz
Méret: 27 cm x 24 cm
ISBN: 963-7961-54-2

Budapest, 1993, Dunakönyv Kiadó kiadása (Kossuth Nyomda Rt., Bp.), 158 p. + [1] p.; ill.

Gross Arnold által dedikált példány. Gross Arnold. Szerkesztette és a bevezető tanulmányt írta: Sinóros Szabó Katalin.
A feliratozott előlapon a grafikus, Gross Arnold tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Trogmayer Ottónak nagy tisztelettel és nagy szeretettel, Gross Arnold, Bp 1997. IV. 14".
A dedikáció címzettje: Trogmayer Ottó (Budapest, 1934. július 24. – Szeged, 2015. május 28.) Széchenyi-díjas muzeológus, régész, egyetemi tanár.
Négy nyelvű (magyar, német, olasz, angol) művészeti kiadvány. A művész színes és fekete-fehér műveit tartalmazó album.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány ezüst feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, illusztrált, színes kiadói előzéklapokkal, hiánytalan, jó állapotban, illusztrált, színes, fülszöveges, a szerző színes fényképével ellátott kiadói borítófedélben.
Gross Arnold (Torda, 1929. november 25. – Budapest, 2015. január 22. ) magyar grafikusművész. Sajátos hangulatú színes rézkarcaival országos és nemzetközi hírnevet szerzett magának.
A kötet szerkesztője, Sinóros Szabó Katalin (Budapest, 1967 -) művészettörténész.

Nem holmi olcsó aktualizálás íratja le velünk a döntő meghatározást Gross Arnold életművéről, mikor azt mondjuk: ez az egész életmű tulajdonképpen egy nagy (ezer mikro-miniatűrjében nagy);... Tovább

Nem holmi olcsó aktualizálás íratja le velünk a döntő meghatározást Gross Arnold életművéről, mikor azt mondjuk: ez az egész életmű tulajdonképpen egy nagy (ezer mikro-miniatűrjében nagy); karácsonyfa-opusz. A karácsonyfán csüngnek-csengnek és hintáznak havas vagy repkényes házak, házikók, gombák, diók, autók, buborék-holdvilágok, babák, harangok, bájos vagy furcsa-torz állatok: a gyűjtemény valami babett-balett világvitrinnek mondható. Megnyugtató boldogság, hogy a kozmosz és nagyvilág elemei itt nem félelmetes-tragikus káoszban tombolnak..., hanem épp ellenkezőleg (ez a karácsonyi lényeg, a laikus betlehem!): békés, bájos, idilli szomszédságban, zenélő óra hangját idéző, boldogan társalkodó együttélésben.
...nem hátat-fordítás ez, nem gyáva menekvés viharos századunkból, hanem: a szeretet, a béke leghangosabb, legidőszerűbb hirdetése, a boldogság lehetőségének pozitív vallása, ahol még a kalickába zárt madarak is, igenis, vidám dalra tudnak fakadni. A kis "filigrán-filigri" városkát méltán nézik a gyerekek; hiszen egész életünkben csak egy, egy, egy igazi nagy élmény van: a rácsodálkozás utolérhetetlen frissessége a karácsonyi ajándékra. Gross ilyen csodálkozásra való anyagot épített össze, játékot (de azért vigyázzunk, mert ugyancsak törékeny, túl mohó kézzel hozzá ne nyúljunk!): vagyis, földi létünk legnagyobb varázslatában részesít bennünket újra.
...ez a "csökönyös" aprólékos ábrázolás: éppúgy karácsonyéji áhitatos csendet kíván, mint egy finom zene pianisszimója. És ebben a kis-családi és világ-családi békében örömmel látunk be a műhelybe: soha természetesebben nem "csúszott át" a grafika világa városkák kisplasztikájába, a mókás bébi-babilonba.
...Nemcsak az egész életmű karácsonyfa - a metszetek fái egyenként édeni ajándékozó-fák: ágaik felénk nyúló karok - szívet, Napot, virágot, angyalmenyasszonyokat kínálnak - szedjük gyorsan ezeket a káprázatként huncutkodó boldog - valóságokat! Vissza
051

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
40.000 Ft Licitek száma: 27