Magvető Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 251 oldal
16 cm x 9 cm
Budapest, 1964, Magvető Könyvkiadó kiadása (Alföldi Nyomda, Debrecen), 251 p.
Szerző által aláírt példány. Első kiadás. Húsz óra. Krónika. Írta: Sánta Ferenc. A címlapon a szerző, Sánta Ferenc tollal beírt, jól olvasható aláírása látható. Második kiadás. A kötést Sebestyén Lajos, a védőburkolót Beck Péter tervezte. Nyomtatta az Alföldi Nyomda Debrecenben. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratozású címfedéllel és könyvgerinccel, színezett lapélekkel, hiánytalan, jó állapotban, feliratos, fülszöveggel ellátott kiadói borítófedélben. A kötet szerzője, Sánta Ferenc (Brassó, 1927. szeptember 4. – Budapest, 2008. június 6.) magyar író. A húsz óra c. remekművét a hazai nagy siker után több nyelvre is lefordították.
20 óra a foglalata ennek a regénynek - vagy inkább krónikának. Az író 20 óra leforgása alatt marokra fogta egy falu népének életét, egyedinek sorsát. Keserű igazságok lökik széjjel - és nagyobb, okosabb igazságok tapasztják össze, szorosabb egységbe a falut. Tragédiák színhelye: könyv-vér, süket-konok gyűlölet színhelye volt nemrégiben a falu. Pedig akik szereplői és okozói voltak a tragédiának, azokat is az igazuk tudata hajtotta, mert az egy fészekalja , a régi közös cselédsors különbözőképpen formálat őket: gerinces-bátrakká az erőszívűket, a félős-puhákká a gyengébbet.
Sánta Ferencet nem kell bemutatnunk az olvasónak. A paraszti - különösen a szegényparaszti élet keserűségéről, fájdalmáról kevesen vallottak olyan mélységgel, hitelességgel, egyben mesébe hajló költőiséggel, mint ő. Hangja most szándékoltan visszafogottabb. Önnön belső igazságukban, de közelről, kérlelhetetlen pontossággal vallatja hőseit. Mint a krónikás, aki egész hűséggel szólhat csak, mert a teljes igazságot kell elmondania.
Leütési ár:
35.000 Ft
Licitek száma: 30