Budapest, 1991, Magyar Világ kiadása (Passzer Nyomdaipari Kft.), 93 p. + [1] p.; ill.
Szerző által dedikált példány. Bibliofil, számozott kiadás. Francois Villon balladái. Faludy György átköltésében.
A feliratozott előlapon a szerző, Faludy György tollal beírt dedikációja olvasható: "Jó szívvel: Faludy György".
Szövegközti, fekete-fehér fametszetekkel, rövid bibliográfiával és tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. A fametszeteket ismeretlen mesterek készítették a könyvnyomtatás első évtizedeiben. A belső címlapot a tragikus sorsú Kolozsváry Sándor, a dúcokat egykorú metszetek után fiai, Kolozsváry György és Pál készítették.
Megjelent 1991 Karácsonyára 1200 számozott példányban, a Mester eredeti ajánlásával. Ez a kötet a 033 sz. példány.
Kiadói bőrkötésben lévő példány aranyozott kettős keretezéssel körbevont, aranyozott illusztrációval ellátott címfedéllel, aranyozott, virágmintás díszítéssel ellátott könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, megőrzött, gyűjtői állapotban, aranyozott feliratozású, illusztrált, kissé kopott, eredeti, papír védődobozban.
A kötetben lévő Villon balladák Faludy György egyedi hangulatú, sajátos átköltésében tartalmas szellemi kalandot és élvezetes olvasmányt ígérnek.