Harangozó Márta: Márkus László (Márkus László és a szerző által is aláírt példány)

Harangozó Márta
Márkus László
Barabás Tamás
Lengyel György
Szabó Judit
Ifjúsági Lap-és Könyvkiadó Vállalat (Budapest) ,
Kiadói fűzött kemény papírkötés , 173 oldal
Méret: 23 cm x 14 cm
ISBN: 963-422-623-X
2020-01-26 20:00

Budapest, 1984, Ifjúsági Lap-és Könyvkiadó Vállalat kiadása (Zrínyi Nyomda, Bp.), 173 p. + [2] p. + [48] t.: ill.

A szerző és Márkus László színművész által aláírt példány. Márkus László. Írta: Harangozó Márta.
A címlapon a szerző, Harangozó Márta és Márkus László színművész tollal beírt aláírása látható.
Szövegközti, fekete-fehér, feliratozott fotókkal kiegészített kiadás. Fotók: Szabó Judit, Márkus László archívuma, MTI. Borítóterv: Halmos Imre.
Kiadói fűzött kemény papírkötésben lévő példány feliratozott, Márkus László színművész színes fotójával illusztrált címfedéllel, feliratos könyvgerinccel és hátlappal, hiánytalan, jó állapotban.
A kötet szerzője, Harangozó Márta (Vörösberény, 1941 - Budapest, 2013) újságíró, művészettörténész, író. A Pesti Hírlap, a Pesti Riport munkatársa.
Márkus László (Budapest, 1927. június 10. – Budapest, 1985. december 30.) sokoldalú, rendkívüli tehetségű, sikeres, magyar színművész. Jellegzetes, fanyar, egyedi humorát bohózatokban, vígjátékokban, színművekben remekül érvényesítette. Mély jellemláttató, empatikus képességeit pedig drámai szerepekben mutatta meg nagy sikerrel és átéléssel.
Márkus László szinkronszerepeiben számos a filmvásznon megelevenedő ikonikus alaknak kölcsönözte hangját. A Frédi és Béni, avagy a két kőkorszaki szaki sorozatot Magyarországon a Magyar Televízió mutatta be az 1960-as évek végén. Széles körű ismertségét annak köszönheti, hogy a klasszikus magyar változat szövegét Romhányi József írta, és szemben az eredetivel, végig rímekbe szedett és nyelvi játékokkal tűzdelt párbeszédek festik alá a képsorokat. Ebben a változatban Csákányi László szólaltatta meg Frédit, Psota Irén Vilmát, Márkus László Bénit és Váradi Hédi Irmát.

"...Én csodálom Laci színházszeretetét és hivatástudatát. Mindig is csodáltam, már csak azért is, mert én még ilyen megszállott színházimádattal nem találkoztam, különösen a pályán néhány évtizedet... Tovább

"...Én csodálom Laci színházszeretetét és hivatástudatát. Mindig is csodáltam, már csak azért is, mert én még ilyen megszállott színházimádattal nem találkoztam, különösen a pályán néhány évtizedet eltöltött embereknél. Már én is érzem magamban a kopásokat, a hitnek, a lendületnek a fogyását, a lassú kiveszését; Lacinál ezt nem lehet tapasztalni. Ő még mindig olyan energiákkal képes hadakozni, érvelni, perelni, mintha tegnap óta volna a pályán. Először mindannyian úgy vagyunk, hogy hű! most aztán megváltjuk a világot. De annyi csapás, rúgás, csalódás éri az embert, hogy már nem akar meghalni a színházért; Laci még mindig, ő előadás előtt odamegy a pénztárhoz, és megkérdezi, hány jegy kelt el. Mi ez? Mi ez a fantasztikus odaadás, áldozatkészség?... Laci minden este magára vállalja az egész színházat, és ez egy óriási dolog." Vissza

A betegség után5
Gyermek és ifjúkor19
Debrecenben43
Anyuka75
A Madáchban81
Szerepek és rendezők129
Színházról és barátokról Almási Évával143
"Eddig is érdemes volt élnem..."159
057

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
23.000 Ft Licitek száma: 19