Széchenyi Zsigmond: Alaszkában vadásztam (aláírt példány)
1935. aug.-okt.
Széchenyi Zsigmond
Detre Józsefné
Gondolat Kiadó(Budapest)
Kiadói félvászon kötés
, 257 oldal
Világjárók
8
20 cm x 14 cm
Budapest, 1960, Gondolat Kiadó kiadása (Leipziger Volkzeitung), 257 p. + 40 t.; ill.
Szerző által aláírt példány. "Világjárók". No.: 8. sz. Alaszkában vadásztam (1935. aug. - okt.). Írta: Széchenyi Zsigmond. A címlapon a szerző, Széchenyi Zsigmond tollal beírt, dátumozott aláírásával: "Széchenyi Zsigmond 961." Második kiadás. Védőborító és kötésterv: Csergezán Pál. Számozatlan oldalakra nyomott fekete-fehér, feliratozott fotóanyaggal kiegészített kötet. Nyomtatta a Leipziger Volkzeitung (DDR). Kiadói félvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratozású, illusztrált, zöld színű címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, térképvázlatos kiadói előzéklapokkal, hiánytalan, jó állapotban, feliratos, színes illusztrációval ellátott, fülszöveges, enyhén sérült kiadói borítófedélben. A kötet szerzője, Széchenyi Zsigmond (Nagyvárad, 1898. január 23. – Budapest, 1967. április 24.) magyar vadász, utazó, szakíró. A magyar vadászati kultúra ismert, kimagasló, megbecsült alakja. Vadászott Afrikában, Indiában, Alaszkában és Európában.
Széchenyi vadásznaplói az útikalandokat, távoli tájakra kalauzoló útleírásokat kedvelők népes táborának, fiataloknak és öregeknek egyaránt kedves olvasmány.
Az "Alaszkában vadásztam"...
Az "Alaszkában vadásztam" Széchenyi egyik leghíresebb műve. A szerző rendkívül elevenen, izgalmasan, és - ami a hasonló műveknél ritka - erőteljes egyéni humorral meséli el vadászkalandjait. Széchenyi csak nagyvadra, ezúttal medvére, jávorszarvasra, hegyi kosra vadászott, és az állatok szokásainak leírásával, élet-halál küzdelmük bemutatásával még érdekfeszítőbbé teszi élményeit.
A kötetet 80 oldalnyi fénykép gazdagítja.
Leütési ár:
65.000 Ft
Licitek száma: 50