Füst Milán: Szakadékok (dedikált példány)

Öt kisregény

Füst Milán
Révai Könyvkiadó Nemzeti Vállalat (Budapest) ,
Kiadói félvászon kötés , 409 oldal
Méret: 21 cm x 15 cm
2020-01-26 20:00

Budapest, 1949, Révai Könyvkiadó Nemzeti Vállalat kiadása (Révai Irodalmi Intézet Nyomdája, Bp.), 409 p.

Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Szakadékok. Öt kisregény. Írta: Füst Milán.
Egy kivehető lapon a szerző, Füst Milán tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "B. Katicának szeretettel: Füst Milán 1949. VI. 2.".
Szerzői előszóval, a szerző a könyvsorozatban eddig megjelent műveinek jegyzékével, valamint tartalomjegyzékkel ellátott kötet. A könyvet a Révai Irodalmi Intézet Nyomdája nyomtatta Budapesten.
Kiadói félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, feliratos könyvgerinccel, egy enyhén sérült lappal (99-100 p.), hiánytalan, megkímélt, jó állapotban, több színnel feliratozott, fülszöveges, kissé sérült, javított, eredeti, kiadói borítófedélben.
A kötet szerzője, Füst Milán (Budapest, 1888. július 17. – Budapest, 1967. július 26.) magyar író, költő, drámaíró, esztéta. "1949-ben kisregényeit adták ki "Véletlen találkozások", illetve "Szakadék" címmel. E kiadáshoz régebbi kisregényeit is újraírta: megváltozott ízléséhez igazítva némileg a motivációt, s alapvetően átdolgozva a kifejezésmódot, hogy "édes új stílusával" is hitelesítse korai műveit. Ő maga a "szóhangsúlyról a mondathangsúlyra való áttérés"-nek nevezte, s egyben legfőbb prózaírói leleményének, az alkatához egyedül illő elbeszélésforma felfedezésének tartotta ezt a stílusváltást" - írja a szerző kötetéről Kis Péter Imre irodalomtörténész.

A nagy Kossuth-díjas író kisregényeit gyűjti egybe ez a kötet. Az ellenforradalom idején írt Advent-et, melyben Füst Milán egy történelmi regény keretébe, kosztümjei közé, az elnyomott angol... Tovább

A nagy Kossuth-díjas író kisregényeit gyűjti egybe ez a kötet. Az ellenforradalom idején írt Advent-et, melyben Füst Milán egy történelmi regény keretébe, kosztümjei közé, az elnyomott angol katolikusok áhítatába és ellenállásába bele tudta vinni a levert magyar forradalom hősiességének emlékét, a hamu alatt parázsló ellenállás elfojtott izzását, az elnyomók, minden elnyomó gyűlöletét, s ugyanakkor a tizenhetedik századbeli London ködös estéinek hangulatát, puritánjainak és nemeseinek életét; a Nevetők-et, egy különös ifjúságnak, egy démonikus barátságnak ezt a borzongató és mégis keményveretű regényét; a napsütéses színekkel csillogó Aranytál-at; a szerelem és féltékenység szédületét és elragadtatását feltáró Amine emlékezeté-t és Szakadék-ot. Ezekben a regényekben megtaláljuk a költő Füst Milán komor szenvedélyét, légkör-teremtő erejét, ízeit és színeit, minden nyelvi szépségét és zengzetességét, s amellett izgalmas történetükkel, hiteles emberábrázolásukkal kiemelkednek az elmúlt évtizedek elbeszélő irodalmából. Füst Milán művészete a lírának és az epikának, a kísértetiességnek és realizmusnak páratlan, magas hőfokú vegyüléke. Összegyűjtott regényeinek megjelenése a könyvnap, a magyar irodalom és könyvkiadás ünnepi eseménye. Vissza

Advent5
Amine emlékezete93
Nevetők127
Szakadék251
Az Aranytál317
049

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
30.000 Ft Licitek száma: 27