Forum Könyvkiadó(Újvidék)
Kiadói egészvászon kötés
, 267 oldal
Jugoszláviai magyar regények
19 cm x 12 cm
2020-03-29 20:00
Újvidék (Novi Sad), 1973, Fórum Könyvkiadó (Fórum Lap- és Könyvkiadó Vállalat Nyomdája, Novi Sad), 267 p. + [1] p.
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. A Jugoszláviai Magyar Regények c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent kötet. A sorozatot szerkesztette: Fuderer Gyula. Virágos katona. Regény. Írta: Gion Nándor. A kötet feliratozott előlapján a szerző, Gion Nándor névre szóló dedikációja olvasható: "G. L.-nak, rezignált barátomnak szeretettel. Gion Nándor." A borító-és kötésterv Kapitány László munkája. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány feliratozatlan, dombornyomott díszítéssel ellátott címfedéllel, zöld feliratozású könyvgerinccel, tiszta, szép belívekkel, hiánytalan, jó állapotban, feliratos, színes illusztrációval ellátott, fülszöveges, kissé sérült kiadói borítófedélben. A kötet szerzője, Gion Nándor (Szenttamás, 1941. február 1. – Szeged, 2002. augusztus 27.) vajdasági magyar író, újságíró, forgatókönyvíró, tanár, az újvidéki rádió magyar főszerkesztője. Tolnai Ottóval együtt kiemelkedő képviselője a '60-as évektől kezdődően megújuló vajdasági irodalomnak. Neoavantgárd kísérletekkel kezdte pályáját. Fordulatosan, elevenen mesélő elbeszélői stílusa ciklikus történetekkel, visszatérő hősök szerepeltetésével, a képtelen és a természetes dolgok vegyítésével kapott jól felismerhető arculatot.
Ősz hajú, öreg emberekkel beszélgettem, arra kértem őket, hogy meséljenek nekem régi, érdekes történeteket.
- Milyen régi történeteket? - néztek rám csodálkozva.
- Hatvan-hetven évvel...
- Hatvan-hetven évvel ezelőtti történeteket - mondtam.
Sok mindent összeolvastam már arról a korról, a századfordulóról és a századelőről, tudom, hogy mennyibe került akkoriban egy mázsa búza, mekkorák voltak a munkabérek, és milyen politikai pártok tevékenykedtek. Sok kérdést tettem fel az öreg embereknek, türelmesen meghallgattak, de nem válaszoltak a kérdéseimre - csak arról beszéltek, amit érdemesnek tartottak feleleveníteni, arról sem sokat.
Beszéltek egy rablógyilkosról.
Beszéltek egy falábú verklisről, egy álmodozó falusi kanászról, egy német molnárcsaládról.
- Hatvankilós zsákokat hordtam a malom padlására - mondta egy szép arcú öregasszony. A legszebb öregasszony, akit valaha láttam.
Leütési ár:
33.000 Ft
Licitek száma: 46