Keresztury Dezső költő autográf verse: Géniusz. Bartók szellemének ajánlva. Két külön címmel jelzett részre osztott vers (Törvény, Sírvers), megjegyzéssel (Részletek egy nagyobb poémából), dátumozva, a költő aláírásával ellátva.
Keresztury Dezső (Zalaegerszeg, 1904. szeptember 6. – Budapest, 1996. április 30.) Széchenyi-díjas író, költő, irodalomtörténész, kritikus, műfordító, egyetemi tanár, az MTA tagja. A Goethe Társaság magyar tagozatának elnöke, a berlini egyetem magyar lektora, a Magyar Intézet könyvtárosa, az Eötvös József Collegium magyar tanára, a Pester Lloyd c. német nyelvű napilap irodalmi, később kulturális rovatvezetője. A Magyar Írók Szövetsége alapító tagja, a Nemzeti Parasztpárt tagjaként vallás- és közoktatásügyi miniszter, 1945-től 1948-ig az Eötvös József Collegium igazgatója. 1945–50 között a Nemzeti Parasztpárt tagja. Az MTA tagja, a Veres Péter Társaság tiszteletbeli elnökségi tagja.
A teljes mű a Szép versek 1964 évi kiadásában látott napvilágot (Szép versek 1964, Budapest, 1965 Magvető Kiadó, 260-264 p.)