Dubravszky László, Dr./Eörssy János, Dr.: A Tradicionális Asztrológia tankönyve

Dr. Eörssy János
Dr. Dubravszky László
Dr. Vallyon Ildikó
Bioenergetic Kft. (Budapest) ,
Fűzött kemény papírkötés , 420 oldal
Méret: 24 cm x 17 cm
ISBN: 963-9343-18-8
2020-11-22 20:00

Dubravszky László 1999. október 30-án távozott közülünk. Több mint fél évszázados (1940-1999) munkássága - asztrológia és szellemtudományok terén - mindvégig rendkívül termékeny volt. Egész... Tovább

Dubravszky László 1999. október 30-án távozott közülünk. Több mint fél évszázados (1940-1999) munkássága - asztrológia és szellemtudományok terén - mindvégig rendkívül termékeny volt. Egész életében önzetlenül törekedett arra, hogy tanítása, fordításai, kivonatai és dolgozatai által (összességében több mint 10 ezer oldal) az embereknek átadja tudását, s mindezekért a legnehezebb időkben sem fogadott el pénzt. Életének utolsó három évében is olvasott, tanított, mindvégig a rá jellemző tiszta tudatú éleslátással. Távozása előtt pár héttel fejezte be e könyv második, javított és bővített kiadásának lektorálását. Rendkívüli képességei és tulajdonságai közül néhányat említenénk: karizmatikus, sugárzó szellemi erő, hajlíthatatlan moralitás, önfegyelem, akaraterő, fáradhatatlan munkabírás, precízség, óramű-pontosság, szigorú önkritika - ami kiterjedt tudományos munkáira is rendszerező-képesség, a meditációk során egyre magasabb szintre fejlesztett érzéki-mentes gondolkozás, szintetikus átlátóképesség, lényeglátás, rugalmasság és elaszticitás, kiváló memória, hűséges és önzetlen barát. A magasabb szempontot igyekezett mindig az alacsonyabb fölé rendelni. A legnehezebb időkben is fáradhatatlanul dolgozott íróasztala mellett, intenzív és tartalmas belső élettel megtöltött magányban. Előadásmódjára jellemző volt sajátságos, finom, felülemelkedett humora, kifejezései nemcsak a szellemi tartalmat segítették megérteni, hanem atmoszférát teremtve, érzékelhetővé váltak, életre keltek. Ha egy kérdésre az volt a válasza, hogy: „azt az ember csak úgy érzi", azonnal tudtuk, hogy intuíció folytán lényeges gondolathoz jutottunk. Hálásak vagyunk, hogy tanítványaivá fogadott minket. Életének utolsó tíz évében szinte minden nap mellette lehettünk, szeretettel és szigorúan kísérte szellemi fejlődésünket. Ígéretet tettünk Laci bácsinak, hogy szellemi örökségét gondozzuk és tovább visszük. Vissza

Tartalom 3
Lectori salutem! (Eörssy János) 7
Előszó a második kiadáshoz 11
ELSŐ RÉSZ
1. Az asztrológia történetének rövid áttekintése (Dubravszky László) 17
1.1. Az asztrológia Babilonban és Egyiptomban 17
1.2. A görög-latin kultúra, a középkor asztrológiája és az újkor nagy asztrológusai 19
1.3. A legújabb kor asztrológiája 22
2. A horoszkóp alkotórészei általában
Helymeghatározás a Föld felületén és az égbolton (Dubravszky László) 27
2.1. Egyenlítői koordinátarendszer 28
2.2. Ekliptikái koordináta rendszer 28
2.3. Horizontális koordináta rendszer 29
2.4. A három koordináta rendszer összefüggései 30
3. Az asztrológiai elemek ismertetése 31
3.1. A zodiákus jelek (Dubravszky László) 33
3.2. Az égitestek: bolygók és állócsillagok 39
3.2.1. A bolygók zodiakális helyzete és „rang"-ja (Dubravszky László) 44
3.2.2. A bolygók kozmikus helyzete (Dubravszky László) 46
3.2.3. A bolygók az egyes jelekben (Eörssy János) 47
3.2.4. A bolygók látszólagos visszafelé haladása (Dubravszky László) 59
3.2.5. Holdcsomópontok és „érzékeny pontok" (Dubravszky László) 60
3.2.6. Az állócsillagok szerepe és jelentéstartalma (Dubravszky László) 61
3.3. Sugárzások vagy „aspektusok" (Dubravszky László) 72
3.3.1. Az aspektusok jelentősége 72
3.3.2. Az orbisz 75
3.3.3. Közeledő és távolodó sugárzások 77
3.3.4. Több bolygó együttállásának vizsgálata 79
3.3.5. A sugárzások viszonylagos erőssége, az erősebb sugárzás megállapítása 81
3.3.6. Sugárzás nélküli bolygók 82
3.3.7. Sugárzási sorozatok 82
3.3.8. Az antisciák: a bolygók kozmikus tükörképei 83
3.3.9. Az egyes bolygók sugárzás-kapcsolatainak jelentése 84
3.4. A házak 94
3.4.1. A házak jelentéstartalma (Dubravszky László) 96
3.4.2. A házak „levezetett jelentősége" (Dubravszky László) 98
3.4.3. A „lokális determináció" tana (Dubravszky László) 99
3.4.4. Házak és zodiákus jelek (Dubravszky László) 100
3.4.5. Házak és bolygók (Dubravszky László) 103
3.4.6. Bolygó és diszpozítora (Dubravszky László) 108
3.4.7. A bolygók jelentéstartalma az egyes házakban (Eörssy János) 109
4. A horoszkóp adatainak kiszámítása és felrajzolása (Dubravszky László) 125
4.1. A házak sarkainak kiszámítása 126
4.2. A bolygóállások meghatározása 135
4.3. A horoszkóp felrajzolása 139
4.4. Horoszkóp-készítés a déli félgömbre 142
5. A horoszkóp kifejtése (Dubravszky László) 145
5.1. Jel kifejtése 147
5.2. Bolygó kifejtése 148
5.2.1. Kozmikus helyzet szerinti kifejtés 148
5.2.2. Lokális determináció szerinti kifejtés 150
5.3. Ház kifejtése 153
5.4. A teljes horoszkóp kifejtése 157
5.4.1. Jellemrajz 157
5.4.2. Életsors 162
6. Egészségügyi asztrológia (Paul Regenstreif alapján) 165
6.1. Az egyes jelek alá tartozó testrészek 166
6.2. Az egyes bolygók egészségügyi vonatkozásai 167
6.3. A zodiákus jelek és az asztrológiai házak szerepe 170
6.4. A ritmus törvényei 173
6.5. Az egészségügyi vonatkozások kifejtése példaképlet alapján 175
MÁSODIK RÉSZ
7. AZ asztrológiai prognózis, a bekövetkező események idejének kiszámítása (Dubravszky László) 179
7.1. Szolárrevolúció és egyéb bolygórevolúciók 181
7.2. Tranzitok 188
7.3. Nap- és Holdfogyatkozások 190
7.4. Szekunder direkció 191
7.5. Primer direkció 196
7.5.1. M.C.-direkciók 198
7.5.2. Ascendens direkciók 201
7.5.3. Interplanetáris direkciók 204
7.5.4. Szolárdirekciók 212
7.6. Az ingressziók 214
7.7. A szinodikus lunáció 215
7.8. Profekciók 217
7.9. Egyéb prognózis módszerek 218
8. A SZÜLETÉSI KORREKCIÓ (Dubravszky László) 221
8.1. Korrekció 20 percen belüli időeltérés esetén 222
8.2. Primer direkciók grafikus ábrázolása 228
8.3. Korrekció 20m-nál nagyobb időeltérés esetén 230
8.4. Korrekció több órás időeltérés esetén 232
8.5. Grafikus korrekció Dubravszky-módszer szerint 234
9. Mundán asztrológia (Eörssy János) 237
9.1. Egyes zodiákus jelek alá állítólag tartozó országok és egyes városok (Pöllner szerint) 238
9.2. A 12 ház jelentősége a mundán horoszkópban 240
9.3. A bolygók jelentéstartalma a mundán asztrológiában 241
9.4. Mundán horoszkópok egyes fajtáinak felállítása és értelmezése 243
9.4.1. Negyedévi, vagy quartál-horoszkópok 244
9.4.2. Napfogyatkozás-horoszkópok 246
9.4.3. A Szaturnusz és a Jupiter konjunkciója 249
9.4.4. Egyéb mundán horoszkópok 250
10. Számítógép az asztrológiában (Dubravszky László) 251
11. Példaképletek 253
Ajánlott irodalom 277
Ábrák 279
Táblázatok 303
összefoglaló táblázatok 377 Vissza
091

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
33.000 Ft Licitek száma: 44