Muraszaki/Hamvas Béla: Gendzsi regénye I-III.

Muraszaki
Tőkei Ferenc
Hamvas Béla
Julow Viktor
Európa Könyvkiadó (Budapest) ,
Félvászon , 1.613 oldal
Sorozatcím: A világirodalom klasszikusai
Méret: 20 cm x 13 cm
2020-11-22 20:00

A borítók gerince elszíneződött, az I. kötet borítója enyhén foltos, a II. kötet sarka sérült. A lapélek foltosak.

I. KÖTET
Bevezetés1
Gendzsi
Kiricubo7
A rekettye26
Ucuszemi65
Jugao75
Muraszaki115
A Sáfrányvirág157
A Piros Levelek ünnepe185
A virágünnep211
Aoi221
A szent fa
A szent fa267
A hulló virágok faluja314
Száműzetésben Szumában318
Akasi356
A dagályjelző397
Palota a vadonban429
Találkozás a sorompónál452
A festészeti vetélkedő457
Szél jár a fenyők közt478
Jegyzetek499
II. KÖTET
Felhőkoszorú
Felhőkoszorú9
Aszagao37
A leányka57
Tamakacura106
Az év első dala152
A pillangók167
A jánosbogárka185
Egy ágyás szegfű204
A fáklyák227
A tájfun231
A kék nadrág
A császár szemleútja249
A kék nadrág272
Makibasira278
A virágos szilvaág313
Fudzsi no Uraba325
Vakana (I. rész)344
Vakana (II. rész)390
Kasivagi432
A fuvola451
Jugiri463
A törvény499
A káprázat509
Jegyzetek521
III. KÖTET
A csónak úrnője
Niu9
Kobai20
A Bambusz folyó29
A Híd Lánya61
A tölgyfa tövében92
Agemaki123
A zsenge páfrány196
A fagyöngy210
Az álmok hídja
A fagyöngy (folytatás)257
A keleti ház281
Ukifune331
Az ökörnyál396
Az írásgyakorlat449
Az álmok hídja511
Jegyzetek527
251

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
215.000 Ft Licitek száma: 89