Fall Endre, Dr.: Jogunk Erdélyhez

Dr. Fall Endre
Magyar Revíziós Liga (Budapest) ,
Kiadói varrott papírkötés , 68 oldal
Méret: 21 cm x 14 cm

Budapest, 1940, Magyar Revíziós Liga kiadása (Sárkány Nyomda R.-T., Bp.) 68 p. + 5 térk.: ill.

Első kiadás. Jogunk Erdélyhez. Írta: Dr. Fall Endre.
Öt fekete-fehér, feliratos, kihajtható, vonatkozó térképmelléklettel illusztrált, valamint szerzői előszóval, bevezetéssel, végszóval, betűrendes irodalomjegyzékkel és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített történelmi tanulmány. A könyvet a Sárkány Nyomda R.-T. nyomtatta Budapesten.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány két színnel feliratozott, enyhén sérült címfedéllel, feliratozatlan, kissé sérült könyvgerinccel, sérült címlappal, tiszta belívekkel, hátlapon a nyomda feltüntetésével, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője Dr. Fall Endre a Magyar Revíziós Liga vezetőségi tagja volt. Számos a területi revízióval kapcsolatos cikket, tanulmányt és könyvet írt.
"...E könyv Erdély történelmi fejlődését ismerteti pragmatikus erővel. Azt fejti ki az egymásbafonódó érvek sorozatának-váslogikájával, hogy a Kárpátmedence a geopolitika örökérvényű törvényei, a szétszakíthatatlan gazdasági összefüggések megváltozhatatlansága, a kultúra emberi értékei és a Kárpátok határolta elválaszthatatlan egység véderő jelentősége: megdönthetetlen jogcímei Magyarországnak Erdélyre. Ha valaki e kérdés adatait, előzményeit, összefüggéseit ily tökéletesen akarná megismerni: foliánsokat, egész könyvtárakat kellene összeolvasnia. E mű igen nagy érdeme hát, hogy ez az első, amely ily kis terjedelemben tökéletesen, teljes és kimerítő egészét adja e problémának. Annak első igazi konpendiuma s breviáriuma is egyben. Aki e kérdést tökéletesen és rövid idő alatt akarja megismerni, annak pótolhatatlan e pompás magyar nyelven, élvezetesen, olvasmányosan megírt magas színvonalú füzet, amelynek megállapításait kitűnő térképek teszik szemléltetővé." - írta a műről a  Magyarság c. politikai napilap (1940. augusztus 01./21. évfolyam/167. szám).

Az 1914-18-as világháború és az azt követő békeszerződések nemcsak országokat s a bennük élő népeket tették tönkre, hanem már végleg veszélyeztették az európai együttműködést, a népek összefogását,... Tovább

Az 1914-18-as világháború és az azt követő békeszerződések nemcsak országokat s a bennük élő népeket tették tönkre, hanem már végleg veszélyeztették az európai együttműködést, a népek összefogását, felemelkedését és boldogulását. Európában rendszerré lett a népek gyűlölködése, ellenségeskedése, a legyőzött népek gazdasági és kulturális elnyomása. Évszázadok alatt kialakult gazdasági rendszereket, fejlett kultúrákat pusztítottak el, történelmi és geográfiai szempontból egységes, egészséges és fejlődőképes államokat daraboltak szét és a romokon mesterkélt, életképtelen, beteg államokat teremtettek, amelyeknek nem volt nyugodt napjuk, órájuk, percük, féltek a széteséstől, a pusztulástól s ezért gyűlölték szomszédjaikat, elnyomták az uralmuk alá került magaskultúrájú népeket, állig fegyverkeztek és szövetségi rendszerek hálózatával fojtották meg a legyőzött népeket. Vissza

Előszó 5
Bevezetés 8
I. Erdély történelmi fejlődése 10
1. A magyar Erdély a mohácsi vészig 10
2. Az erdélyi fejedelemség a magyarság végvára 13
3. Az átalakulás és a szabadság korszaka 16
4.Mi az igazság Románia kialakulásában? 18
II. A geopolitika törvényei a Kárpátmedencében 21
III. A Kárpátok védelmi jelentősége 27
IV. Magyarország szétszakíthatatlan gazdasági egység 32
1. A kisebbségek életszínvonalának erőszakos lefokozása 32
2. Kisebbségellenes agrárreform és telepítés 34
3. Harc a kisebbségek gazdasági érvényesülése ellen 36
V. Magyar kultúra - román kultúra 41
1. Hogyan jellemzik a külföldiek a románokat? 41
2. Mit adtak a magyarok a románoknak? 44
3. Mit adtak a románok a magyaroknak? 52
4. A román korrupció 61
Végszó 63
Irodalom 65

125

Kikiáltási ár:
6.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
230.500 Ft Licitek száma: 171