Budapest, 1899, Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda kiadása (Franklin-Társulat Nyomdája, Bp.), 270 p. + [2] p., ill.
Verne Gyula Összes Munkái c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű.
Az Orinocon fölfelé. Regény. Írta: Verne Gyula. Fordította: Gaál Mózes.
Negyvenkilencz, szövegközti, fekete-fehér, egész oldalas, feliratos, eredeti rajzzal illusztrált, valamint részletes tartalomjegyzékkel és Verne Összes Munkái c. sorozat könyvreklámjával kiegészített kiadás. A könyvet a Franklin-Társulat Nyomdája nyomtatta.
Kiadói egészvászon sorozatkötésben lévő példány aranyozott feliratos, alakos-ábrás illusztrációval ellátott, utószínezett címfedéllel, aranyozott feliratos, díszes könyvgerinccel, virágmintás, kiadói előzéklapokkal, néhol enyhén foltos belívekkel, mintázott lapélekkel, a dombornyomott, duplakeretes hátlapon a kötészet feltüntetésével, hiánytalan, jó állapotban.
A kötet szerzője, Jules Gabriel Verne /Verne Gyula/ (Nantes, 1828. február 8. – Amiens, 1905. március 24.) francia író, egyben a tudományos-fantasztikus irodalom egyik legnagyobb, korszakalkotó alakja. A könyveiben említett száznyolc terv és találmány döntő többségét mára már megvalósították. Kalandos műveiben a föld tájainak, embereinek és természeti helyeinek, valamint a korát megelőző technikai találmányok bemutatásának gazdag tárházát mutatja be izgalmas cselekmények és karakteres szereplők segítségével.