Rome, 1788, Jean Scudellari, 52 p., ill.
Les cinquante deux tableaux représentant les faits les plus célebres du Vieux et du Noveau Testament. / 52 kép, mely az Ó- és Újszövetség leghíresebb jeleneteit ábrázolja. Peints a fresque par Raphael D'Urbin aux voutes des galeries du Vatican. / Raphael D'Urbin a vatikáni képtár boltozatára festett freskói.
Ötvenkét, fekete-fehér, feliratos metszettel illusztrált, valamint francia nyelvű címlappal, egy latin nyelven feliratozott oldallal és latin nyelvű képaláirásokkal kiegészített kiadás. A metszeteket nyomtatta Secondo Bianchi.
Korabeli félbőr kötésben lévő példány feliratozatlan, mintás, kissé sérült címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratos, sérült, kopott könyvgerinccel, foltos előzéklapokkal és belívekkel, néhány utólagosan színezett képpel, hiánytalan állapotban.
Raffaello de D'Urbin /Raffaello Sanzio/ (Urbino, 1483. március 28.? – Róma, 1520. április 6.) világhírű reneszánsz kori olasz festő és építész. A cinquecento kiemelkedő alakja. Alkotásai az olasz reneszánsz remekművei. 1496-ban Pietro Perugino mellett dolgozott festőinasként, majd 1504-ben Firenzébe költözött, ahol megismerkedett a realista festészet remekműveivel. Ebben az időben főleg Madonna-képeket alkotott. 1508-ban meghívást kapott a Vatikánba II. Gyula pápától, ahol freskósorozatot készített a pápai rezidencia, a Stanzák közepes méretű termeibe, majd X. Leó pápa megbízásából 10 falikárpitot festett a Sixtus-kápolna falaira, melyek jelenleg is megtalálhatóak a Vatikánban. Raffaello 37 éves korában, 1520. április 6.-án halt meg, miközben a Krisztus színeváltozása című festményén dolgozott.