1.034.226

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Antikvár könyv aukció - Budapest, 1973. november 17-18.

Aukciós katalógus

Kiadó: Állami Könyvterjesztő Vállalat
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Könyvkötői kötés
Oldalszám: 315 oldal
Sorozatcím: Antikvár könyvek katalógusa
Kötetszám: 7
Méret: 20 cm x 14 cm
Megjegyzés: Kivehető eredménylista-melléklettel. Fekete-fehér illusztrációkkal, fotókkal illusztrált aukciós katalógus.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
kiadványokról

"Ezer Négyszáz felett ötven számláltaték;
Mikor e' Mesterség így ki-mútatódék;
Elsőben-is hasznát a' Németek vevék,
Szomszéd nemzetek ezt még tsak hirrül érték.
De nem... Tovább

De nem soká maradhata ez határba..."

Jól írta Pápai Páriz Ferenc mester, a XVII. századi polihisztor, Tótfalusi Kis Miklós barátja: Gutenberg találmánya nem sokáig maradt "ez határba". Európa szerte sorra alakultak a kisebb-nagyobb könyvnyomtató műhelyek, s 1473 pünkösdjének előestéjén Magyarországon is megjelent az első nyomtatott könyv, a magyarok tetteit előszámláld Chronica Hungarorum, a Budai Krónika.
Nyomdásza a könyv zárósoraiban, a kolofonban Andreas Hess-nek nevezi magát. Személyéről és Budai nyomdájáról jószerivel csak annyit tudunk, amennyit ő maga elárul: Itáliában kapott kedvet a mesterséghez, látván, hogy a nyomdászok "mennyire az emberiség javát és dicsőségét szolgálták", s miután "némi előrehaladást tett" foglalkozásukban, Mátyás király alkancellárjának, Karai László budai prépostnak hívására 1472-ben Magyarországra jött.
S ha a nemzeti nyelvű könyvnyomtatás csak a XVI. század második harmadában vesz is lendületet a reformáció műhelyeiben, Sárvár-Ujszigeten, Kolozsvárott, majd Debrecenben; a nyomtatott magyar könyv megszületésének 500. évfordulóján - az értékes régi és új művek egész sorát tartalmazó katalógus előtt - úgy illik, hogy tisztelegjünk első nyomdászunk, Hess András emléke előtt." Vissza

Árverési feltételek III-IV
Rövidítések V-VI
Jelmagyarázat VI
A művek tételes felsorolása 1-660-ig 1-222
A katalógusban jelzett gyűjteményes tételek részletes leirása 223-296
Tartalmi ismertetés 297-301
Névmutató 302-314
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
Antikvár könyv aukció - Budapest, 1973. november 17-18. Antikvár könyv aukció - Budapest, 1973. november 17-18. Antikvár könyv aukció - Budapest, 1973. november 17-18. Antikvár könyv aukció - Budapest, 1973. november 17-18. Antikvár könyv aukció - Budapest, 1973. november 17-18.

A védőborító enyhén kopottas, a lapélek foltosak.

Melléklet nélküli példány.

Állapot:
1.940 Ft
970 ,-Ft 50
8 pont kapható
Kosárba
Állapotfotók
Antikvár könyv aukció - Budapest, 1973. november 17-18. Antikvár könyv aukció - Budapest, 1973. november 17-18. Antikvár könyv aukció - Budapest, 1973. november 17-18. Antikvár könyv aukció - Budapest, 1973. november 17-18.

A védőborító kissé kopott, elszíneződött.

Állapot:
1.940 ,-Ft
16 pont kapható
Kosárba
konyv