Próbálja ki megújult, VILLÁMGYORS keresőnket!
A kosaram
0
MÉG
4000 Ft
a kedvezményes
házhoz szállításig!

16. művészeti aukció

Budapest, 1990. március

Kiadó: Bizományi Áruház Vállalat
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Tűzött kötés
Oldalszám: 78 oldal
Méret: 21 cm x 15 cm
Megjegyzés: Fekete-fehér fotókkal illusztrálva.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
kiadványokról

16. Művészeti Aukciónk ékszer és óra anyagának nagyobb részét az egyszerűbb darabok alkotják. Tagadhatatlanul összefügg ez a bizonytalan gazdasági helyzettel, mivel az értékesebb nagyobb daraboktól... Tovább

16. Művészeti Aukciónk ékszer és óra anyagának nagyobb részét az egyszerűbb darabok alkotják. Tagadhatatlanul összefügg ez a bizonytalan gazdasági helyzettel, mivel az értékesebb nagyobb daraboktól még nem válnak meg a tulajdonosok. Ismertetésünk is ezért néhány jelentősebb darabra tér ki. Elsőként a csontlemezre festett miniatűrt (18. tétel) említhetjük, amely egy középkorú férfit ábrázol és amelyet 1808-ban Stagmayer nevű valószínűleg osztrák miniátor festett. A függőként viselhető sima arany keret szintén egy bécsi ötvös műhelyéből került ki. A következő a 19. számú biedermeier garnitúra eredeti tokjában. A collierból és fülbevalóból álló ékszer az 1840-es évekre jellemző fehér és világoskék zománccal díszített. Ugyancsak nagyon jellemző a 33. számú ezüst, násfából és fülbevalóból álló garnitúra, amely reneszánszkori Szent Györgyös násfák utánzataként készült az 1890-es években. Ezek az ékszerek a magyar historizmusnak ahhoz az ágához tartoznak, amely a régi motívumokat csaknem közvetlenül másolja, technikai megoldásai azonban nagyon jellemzőek a korra. Ámbár a nagyobb számú gyűrűk közül bőven ajánlhatnánk, most mégis csak egy kvalitásos és nagyon divatos art-deco függőt említünk, amely fehérarany geometrikus foglalatban egy szép aquamarint tartalmaz. (64. tétel) Az órák között néhány IWC márkájú zsebóra (5.11. tétel) és férfi karóra (15. szám) emeli az általános színvonalat. Reméljük kínálatunk most is érdeklődésre talál és néhány kiemelt példányunk a legkényesebb ízlést is kielégíti. Az árverésre kerülő bútorok közül felhívjuk figyelmüket a copf stílusú toalettasztalkára, amelynek díszítményeit a mester a klasszicista bútorokra jellemzően dolgozta ki. Kiemeljük továbbá az empire cilinderes íróasztalt, melynek asztalos technikája szintén igényes munka. A kiállított műtárgyak közül felhívjuk vásárlóink figyelmét az ón szédertálra, mely 1840 körül Németországban készült, valamint a Mária Jézussal faszoborra, mely korban a XVII-XVIII. századra tehető. A kalapács alá kerülő tárgyak közül kiemelhetjük még a díszmagyar felszerelést mely hiánytalan és 1880 körül az Egger cég készítette. A mostani árverésen több mint harminc különböző keleti szőnyeget ajánlunk fel. Kaukázusi, türkmén, török, iráni szőnyegek nagy választéka, színes fajtái szép harmóniát mutatnak. A kaukázusi szőnyegek közül a sirván és kazak szőnyegeket említhetjük elsősorban. Egyszerű népi mintájuk méltán kelthet feltűnést. Türkmén szőnyegek közül jomud fajtákat állítunk ki. Vissza
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
16. művészeti aukció 16. művészeti aukció 16. művészeti aukció 16. művészeti aukció

A borító sérült, gerince elszíneződött. Néhány oldalon a leütési árak és jelölések láthatóak.

Állapot:
980 ,-Ft
5 pont kapható
Kosárba
Akár 10-100% kedvezménnyel!