1.034.221

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

17. ékszer aukció

Budapest, 1987 május/Aukciós katalógus

Kiadó: Bizományi Áruház Vállalat
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Tűzött kötés
Oldalszám: 42 oldal
Sorozatcím: Ékszer aukció
Kötetszám: 17
Méret: 20 cm x 15 cm
Megjegyzés: Fekete-fehér illusztrációkat tartalmazó aukciós katalógus.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
kiadványokról

Tavaszi ékszeraukciónk kiállítását 1987. május 9-től 17-ig tartjuk nyitva - május 9-én
12-18 óráig m május 10-től naponta 10-18 óráig a MOM Szakasits Árpád Művelődési
Központ Kupolatermében (Budapest, XII., Csörsz u. 18. sz.)
Az árverés 1987. május 21-én, csütörtökön lesz a fenti címen 17 órától.
Vállalatunk öt évvel ezelőtt kezdte az ékszeraukciók rendezését. Vállalkozásunk széleskörű tetszésre talált, oly annyira, hogy immár a 17. ékszerkatalógusunkat bocsátjuk útjára, s ebben csakúgy mint az előzőekben mindig akadt néhány különleges, sőt nem egyszer muzeális értékkel is bíró darab. Az érdeklődők együtt láthatják az antik és a modernebb ékszer kínálatot és kedvükre válogathatnak.
A jelenleg árverésre kerülő 124 tétel (900/m Ft kikiáltási árral) szintén tartogat meglepetéseket. Bár ékszeraukciót rendezünk, először most mégis azokkal a vegyes darabokkal kezdjük ismertetésünket, amelyek anyaguknál vagy megmunkálásuknál fogva szinte ékszernek számítanak. Több vallásban is használatosak imafűzérek a meditáció és az
imádság segédeszközeiként. A középkorban terjedt el a rózsafüzér vagy olvasó. Az előkelőségek, főpapok drágakövekből készült rózsafűzéreket használtak. Különösen nagy
mennyiségben készültek ilyen darabok a 17-18. században, egyrészt amikor Európában az ellenreformáció előretört, másrészt amikor az újonnan felfedezett földrészeken a
hittérítők terjesztették a keresztény vallást. Ebből a korból származó, valószínűleg spanyol eredetű és tökéletesen ép állapotú, rendkívül szép színű korallból készült darab a
31. sz. rózsafüzér.
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
17. ékszer aukció 17. ékszer aukció 17. ékszer aukció

A kötés enyhén sérült.

Állapot:
940 Ft
470 ,-Ft 50
2 pont kapható
Kosárba
konyv